Denver zmlel Chicago, Jokić poslušal vzklike: MVP, MVP!

Denver, 18. 01. 2019 08.04 |

Nikola Jokić in Jamal Murray sta košarkarje Denverja popeljala do 30. letošnje zmage v rednem delu lige NBA. V domači dvorani so bili tokrat prepričljivo boljši od zasedbe Chicaga (135 : 105). Zmage so se razveseili tudi pri vodilni ekipi lige, Toronto je namreč tesno premagal zasedbo Phoenixa.

Nikola Jokić je blestel na tekmi s Chicagom in je bil znova blizu temu, da bi dosegel nov dvojni trojček. FOTO: AP

Košarkarji Denver Nuggets so dva dni po visokem porazu na domačem parketu proti Golden State Warriors (142 : 111) pomirili živce, strnili vrste in se znesli nad Chicago Bulls s 135 : 105. Le dobro četrtino so potrebovali, da so pozabili na boleč poraz proti prvakom, ki so jim če v prvi četrtini nasuli rekordnih 51 točk.

Prvi strelec domače ekipe je bil Jamal Murray s 25 točkami; 22 jih je dosegel v tretji četrtini, izkazal pa se je tudi Srb Nikola Jokić, ki sta mu le dva skoka zmanjkala do novega trojnega dvojčka. Dosegel je 18 točk in 11 podaj, navdušeni domači navijači pa so mu po eni od lepih potez vzklikali: "MVP! MVP!"

Denver ostaja druga najboljša ekipa zahodne konference s 30 zmagami in 14 porazi in mu le ena zmaga manjka do Golden Stata (31 zmag, 14 porazov).