DeRozan odločil s črte prostih metov in prinesel vodstvo Torontu, Atlanta odpihnila Boston, Kerr trener leta

Toronto, Atlanta, 27. 04. 2016 07.34 |

Košarkarji Toronta in Atlante so le še korak oddaljeni od drugega kroga končnice v severnoameriški ligi NBA. Ponoči je Atlanta v svoji dvorani premagala Boston s 110:83, Toronto pa je bil s 102:99 boljši od Indiane.

Steve Kerr (levo) bo imel v naslednjih tednih veliko težav v končnici. Poškodovan je namreč njegov prvi zvezdnik Steph Curry (desno). FOTO: Reuters
Trener Golden State Warriors Steve Kerr je zmagal v glasovanju za trenerja leta. Njegovo moštvo je v rednem delu zabeležilo 73 zmag in devet porazov, s čimer je izboljšalo dosedanji rekord lige v rednem delu, ki so ga dvajset let imeli igralci Chicago Bulls, za katere je z Michaelom Jordanom in ostalimi velikani tega športa igral prav Kerr. Pred drugouvrščenim Terryjem Stottsom iz Portlanda je imel nekaj manj kot 50 točk prednosti (te so podeljevali novinarji iz ZDA in Kanade), tretje mesto pa je osvojil Gregg Popovich (San Antonio) s 166 točkami. 50-letni Kerr je v dveh sezonah kot trener zabeležil razmerje 140-24, osvojil je tudi en šampionski prstan.

Junak tekme v Torontu je bil DeMar DeRozan s 34 točkami, zadel pa je tudi odločilna prosta meta 13 sekund pred koncem, ko so se gostje, ti so ob koncu tretje četrtine zaostajali za 15 točk (75:90), približali na zaostanek ene točke (100:99). Pri Indiani je 39 točk dosegel Paul George.

Lažje delo je imela Atlanta. Ta je v uvodu sicer že zaostajala z 19:29, z delnim izidom 28:10 pa si je že do polčasa zagotovila prvo obilnejše vodstvo. Dokončno je bila tekma odločena v tretji četrtini, ko so gostitelji dosegli kar 42 točk. Za nameček so gostje na koncu ostali še brez Isiaha Thomasa, ki je na prvih štirih tekmah dosegel kar 70 točk.

Pri Atlanti je bil s 17 koši najbolj učinkovit Mike Scott, Evan Turner je na nasprotni strani dosegel 15 točk.