Olimpija in Krka poraženi

Novo mesto, 22. 11. 2014 19.16 |

Košarkarji Krke so v tekmi 9. kroga lige Aba izgubili z Mega Vizuro z 72:80. Krkaši so nastopili oslabljeni, na koncu pa po razburljivi in dolgo časa negotovi tekmi izgubili za osem točk. Močno oslabljeni so bili tudi igralci Uniona Olimpije, ki so bili brez pravih možnosti proti Budućnosti (61:76).

Krka se je v devetem krogu regionalnega tekmovanja pomerila z ekipo iz Smedereva, ki je bila na lestvici mesto za njo s točko manj. Krkaši so nastopili oslabljeni, na koncu pa po razburljivi in dolgo časa negotovi tekmi izgubili za osem točk. V taboru slovenskih prvakov ni bilo Jasmina Hukića in Mihe Lapornika, Malcolm Armstead je imel manjšo minutažo, zaigrala pa sta Chris Booker in Alexis Wangmene. Večji del uvodne četrtine so domači lovili goste, jih enkrat tudi ujeli, nato pa izgubili za tri. Izgubljeno so nadomestili v drugi četrtini, ko so nadoknadili sedem točk zaostanka in prišli do vodstva 43:42. Tesno prednost so zadržali tudi v začetku drugega dela, ekipi pa sta bili še vedno tesno skupaj, tako da je bilo po 30 minutah le +1 za goste.

Chris Booker
Chris Booker FOTO: ABA liga

Odločitev o zmagovalcu je padla med 33. in 37. minuto. Takrat je Mega Vizura povedla za deset točk, prednosti pa ni več spustila iz rok, ob koncu so jo gostje učinkovito zadržali tudi s črte prostih metov. Pri domačih je Mirko Mulalić dosegel 19 točk, od tega pet trojk, pri gostih pa je bil najučinkovitejši Nikola Jokić z 22.

Oslabljeni zmaji brez možnosti v Podgorici

Čeprav je Olimpija, tokrat je igrala brez Sasuja Salina, Luke Rupnika in Dina Murića, ena redkih ekip, ki ima v Podgorici pozitivno razmerje zmag in porazov, pa je tokrat morala priznati premoč Budućnosti. Pri tej sta prednjačila center Darko Planinić s 14 točkami in Suad Šehović s 13 točkami, Omar Cook pa je sedmim točkam in šestim skokom dodal deset podaj. Pri Olimpiji, ki je vknjižila četrti poraz (Budućnost pa že osmo zmago), je bil še najbolj razpoložen Alen Omić s 17 točkami in šestimi skoki, Marko Marinović pa je 14 točkam dodal štiri skoke in pet podaj.

Alen Omić
Alen Omić FOTO: Damjan Žibert

Po izenačenih uvodnih minutah tekme so domači ob koncu prvega dela pobegnili za sedem točk in vodstvo držali do konca polčasa, čeprav se jim je Olimpija vmes približala tudi zgolj na dve točki. V tretji četrtini so igralci iz Podgorice držali Ljubljančane na podobni razdalji skozi vseh deset minut in v zadnjo četrtino šli s prednostjo šestih točk. Do polovice zadnjega dela igre so Črnogorci še oplemenitili prednost in povedli s 63:52, ko pa je Čedomir Vitkovac v 36. in 37. minuti z zaporednima košema zadel za 67:52, pa je bilo upov gostov, ki so iz igre metali 44-odstotno, praktično konec.