Ljubljana, 30. 03. 2018 21.03 |

Luka Dončić je znova blestel v dresu madridskega Reala in v 29. krogu evrolige v Beogradu dosegel odločilno trojko za zmago Madridčanov nad Crveno zvezdo (82:79). Ob izteku tekme je kronal izjemen večer: dosegel je 24 točk, vknjižil pa še 9 skokov in 4 podaje. S tem je zasenčil prav tako razpoloženega Alena Omića v vrstah Beograjčanov (25 točk in 10 skokov).

Drugi slovenski reprezentant v dresu Reala Anthony Randolph je dodal 7 točk in 5 skokov. V taboru poražencev je slovenski košarkar odigral Alen Omić odigral prav tako izjemno: vknjižil je namreč dvojni dvojček: 25 točk + 10 skokov (indeks 30).

Zvezda je v zadnji četrtini vodila že z 70:64, a je nato Madridčanom, ki slovijo kot izvrstna ekipa v zadnjih minutah dvobojev, uspelo priti do preobrata. Z delnim izidom 8:0 so prešli v vodstvo, Zvezdi je izid še uspelo izenačiti na 79:79, kaj se je zgodilo nato, pa si lahko ogledate v zgornji, vdelani povezavi.

Tako Luka Dončić kot Omić sta z izjemnima dosežkoma pristala na vrhu statističnih parametrov tega kroga. Dončić vodi pred Omićem v indeksni kategorizaciji, Omić pa pred Dončićem po številu doseženih točk. Dončić je tako šestič v karieri in četrtič v sezoni postal MVP kroga (dvakrat je bil tudi MVP kroga končnice). To je njegov že peti statistični indeks 35 ali več v tej sezoni.

Za Real je to pred izločilnimi boji evrolige zelo pomembna zmaga, saj ostaja v igri za tretje mesto, Crvena zvezda pa nima več možnosti za uvrstitev med osem najboljših ekip, ki se uvrstijo v četrtfinale.

Žalgiris Bena Udriha je porazil vodilni moskovski CSKA s 85:73, pri čemer je Udrih dosegel devet točk, tri skoke in ukradeno žogo.

Evroliga, 29. krog:
Crvena zvezda - Real Madrid 79:82 (20:27, 19:16, 18:21, 22:18)
Alen Omić 25 točk in 10 skokov v 25 minutah igre; Luka Dončić 24 točk, 9 skokov, 4 podaje in 3 ukradene žoge v 31 minutah igre, Anthony Randolph 7 točk in 5 skokov v 21 minutah igre

Žalgiris Kaunas - CSKA Moskva 85:73