Dončić in Randolph razpoložena ob zmagi Reala nad Valencio

Madrid, 25. 03. 2018 21.10 |

Košarkarji madridskega Reala so v 24. krogu španske lige ACB na derbiju brez večjih težav ugnali Valencio (83 : 71). Dobro sta odigrala tudi slovenska reprezentanta v belem dresu: Anthony Randolph je vknjižil 13 točk in je bil najboljši strelec tekme (skupaj z Walterjem Tavaresom), Luka Dončić pa jih je dodal 10.

Real se je z novo zmago, še 21. v sezoni, utrdil v vodstvu španske lige (42 točk), pred Barcelono in Baskonio ima osem točk prednosti, na četrtem mestu pa je Valencia z 32 točkami.

Dončić je vknjižil 10 točk.
Dončić je vknjižil 10 točk. FOTO: AP

Tokrat so galaktiki do odločilne prednosti prišli v tretji četrtini, ki so jo pred skoraj desettisočglavo množico v domačem WiZink Centru dobili s 27 : 12. Ob polčasu so sicer vodili gostje iz Valencie s 45 : 38. Anthony Randolph je 13 točkam v dobrih 21 minutah igre dodal še sedem skokov in dve podaji, Luka Dončić pa je ob desetih točkah vpisal še štiri skoke in dve podaji.

Real Madrid – Valencia 83 : 71 (17 : 18, 21 : 27, 27 : 12, 18 : 14)