Dončić ob prepričljivi zmagi Dallasa do novega trojnega dvojčka

Charlotte, 10. 04. 2024 04.48 | Posodobljeno pred 19 dnevi

Košarkarji Dallasa so na gostovanju pri moštvu Charlotte Hornets z rezultatom 104:130 brez težav vknjižili novo pomembno zmago. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je bil z 39 točkami, 12 skoki in 10 asistencami vnovič najučinkovitejši igralec na parketu.

Luka Dončić
Luka Dončić FOTO: AP

Luka Dončić je s sijajno predstavo dosegel že 21. trojni dvojček v sezoni ter postal košarkar Mavsov, ki je v eni sezoni dosegel največ točk, Dallas pa se je s četrto zaporedno zmago oziroma z enajsto zmago na zadnjih dvanajstih tekmah utrdil na petem mestu zahodne konference. Veliko dela so varovanci Jasona Kidda opravili že v prvi četrtini, ki so jo dobili z izidom 18:36, slovenski as pa je v uvodnih 12 minutah zbral tri točke več kot celotno moštvo Sršenov.

Dončiću so na igrišču pomagali tudi razigrani soigralci, Dallas pa je po treh minutah druge četrtine in trojki Tima Hardawaya vodil že za 24 točk. Trener gostov je zaradi ugodnega rezultata prvemu zvezdniku ekipe lahko namenil nekaj počitka, Ljubljančan je do polčasa prispeval še šest točk, Teksašani pa so na odmor odšli ob izidu 47:69.

Gostje so v uvodnih minutah tretje četrtine, predvsem po zaslugi kirurško natančnega Daniela Gafforda, ki je tekmo končal s 26 točkami brez zgrešenega meta, prišli do 27 točk prednosti. V nadaljevanju so visoko vodstvo uspešno držali, domačinom pa se je z dobro igro v končnici četrtine vendarle uspelo približati na 14 točk zaostanka.

Daniel Gafford
Daniel Gafford FOTO: AP

A gostje niso želeli ničesar prepustiti naključju, tekmeca pa so dokončno strli dobre štiri minute pred koncem, ko so z delnim izidom 0:13 ponovno zbežali na +24. Kidd je v zaključku dvoboja nekaj več minut namenil tudi košarkarjem, ki sicer na parketu ne preživijo toliko minut kot zvezdniki, ki v zadnjih tednih skrbijo za izjemne predstave moštva iz Teksasa.

Statistika tekme Charlotte Hornets - Dallas Mavericks
Statistika tekme Charlotte Hornets - Dallas Mavericks FOTO: Sofascore.com

Liga NBA, izidi:
Charlotte Hornets – Dallas Mavericks                          104:130 (18:36, 47:69, 83:97)
Philadelphia 76ers – Detroit Pistons                            120:102
Toronto Raptors – Indiana Pacers                                  123:140
Atlanta Hawks – Miami Heat                                             111:117
Milwaukee Bucks – Boston Celtics                                 104:91
Chicago Bulls – New York Knicks                                    117:128
Houston Rockets – Orlando Magic                                 118:106
Memphis Grizzlies – San Antonio Spurs                       87:102
Minnesota Timberwolves – Washington Wizards    130:121