Dončić in Dragić blestela s polovičnim moštvenim izkupičkom

Dallas, 18. 03. 2019 15.20 |

Košarkarji Miamija so na krilih odlične predstave izkušenega Gorana Dragića v gosteh premagali moštvo Oklahome s 116:107, pri čemer je slovenski organizator igre v 29 minutah igre prispeval 26 točk, 11 podaj in 5 skokov. Dallas našega dragulja Luke Dončića pa je v domači dvorani po podaljšku moral priznati premoč New Orleansu (125:129). 20-letnik je blestel z novim trojnim dvojčkom.

TEKMA

Dallas (28-41) je sicer na domačem parketu večji del sezone deloval zelo dobro (22-13), toda po zadnjem trgovanju so se stvari drastično poslabšale tudi v American Airlines Centru, kjer je varovancem Ricka Carlisla v noči na torek po podaljšku (125:129) mero vzelo moštvo New Orleansa z odhajajočim Anthonyjem Davisom.

Čeprav tudi 'Pelikani' v zadnjem času ne blestijo, je očitno vnema pri Mavericksih močneje upadla. Slovenski košarkarski dragulj Luka Dončić je sicer prikazal novo izjemno predstavo, saj je dosegel novega trojnega dvojčka - 29 točk, 13 skokov in 10 podaj v 39 minutah igre. Po krajšem premoru, ko je zaradi bolečin v desnem kolenu 'preskočil' dvoboj s Clevelandom, je nekdanji član ljubljanske Olimpije in madridskega Reala vnovič pokazal, za kako kakovostnega košarkarja gre, okoli katerega bo franšiza iz Teksasa gradila močnejšo zasedbo v prihodnjih sezonah.

Luka je bil tokrat precej bolj natančen pri metu iz igre (10/26) in prostih metih (8/11), ki so v letošnji sezoni najšibkejša točka tega sicer izvrstnega košarkarja, medtem ko je bil precej slabši pri odstotku meta izza črte 6,75 m (1/7). Dallas je bil v prvem polčasu boljši tekmec, na odmor pa je odšel s prednostjo desetih točk, ki jo je ohranjal vse do zadnje minute rednega dela, ko se je Timu Hardawayu Jr.-ju pripetila napaka, gostje pa uspešno izvedenem protinapadu prešli v minimalno vodstvo s 110:109. Dončić je v naslednji akciji zadel le drugi prosti met za podaljšek, v katerem pa je pri New Orleansu v ospredje stopil Frank Jackson, ki je v zadnji minuti podaljška dosegel pet ključnih točk za zmago 'Pelikanov'.

TEKMA

Dragić zrežiral preobrat Miamija
Po katastrofalnem vstopu v dvoboj na gostovanju z Oklahomo, ki je proti Miamiju povedla kar s 13:0, je v drugi polovici prve četrtine, natančneje v 7. minuti, na parket stopil izkušeni organizator igre Goran Dragić, ki je v nadaljevanju poskrbel za rezultatski priključek 'vročice'. S še enim legendarnim veteranom Dwyanom Wadom je nekdanji slovenski reprezentančni kapetan poskrbel za popoln zasuk že v uvodnih 12 minutah igre, ko sta z nekaj odličnimi potezami Miami popeljala do delnega izida 17:0, kar je zasedba trenerja Erika Spoelstre znala ohraniti tudi v drugi četrtini.

Domači strateg si je sredi tretje četrtine privoščil morda ključno napako na srečanju, ko je iz igre potegnil večino nosilcev igre, kar je Miami znal izkoristiti in ob koncu tega dela tekma pobegniti na +19 (101:82). Dragić se je ustavil pri 26 točkah ob odličnem metu iz igre (9/17) in metu za tri točke (6/9), k temu pa je dodal še 11 podaj in 5 skokov v 29 minutah, kolikor je preživel na parketu Chesapeake Energy Arene.

Liga NBA, izida:
Oklahoma City  - Miami Heat 107:116
(Goran Dragić 26 točk - met iz igre: 9/17, 6/9 met za tri točke; 11 podaj in 5 skokov v 29 minutah igre za Miami Heat).

Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans 125:129* (po podaljšku)
(Luka Dončić 29 točk - met iz igre: 10/26, met za tri točke: 1/7, prosti meti: 8/11; 13 skokov in 10 podaj v 39 minutah igre za Dallas Mavericks).