Las Palmas, 17. 02. 2018 20.37 |

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je bil s 17 točkami prvi strelec ob zmagi madridskega Reala v polfinalu kraljevega pokala nad zasedbo Tenerifov. Galaktiki so se veseli zmage s 77:59 in se zanesljivo uvrstili v finale. Drugi slovenski reprezentant v vrstah Reala Anthony Randolph je vknjižil dve točki.

Real je v tekmo na Kanarskih otokih, natančneje na Las Palmasu, vstopil zelo zadržano. Pablo Laso je nemudoma moral reagirati z minuto odmora že v uvodni četrtini, nato pa je šla krivulja galaktikov navzgor. Do konca prvega polčasa so uspeli skorajda povsem izničiti prednost domačinov (38:37), v drugem pa so po zaslugi razpoloženega Luke Dončića prešli v vodstvo in nato prednost v zadnji četrtini rutinirano zadržali vse do konca. Tako so se veselili zanesljive uvrstitve v finale kraljevega pokala, ki je bila sicer še peta zaporedna za galaktike.

Prvi strelec tekme je bil Luka Dončić s 17 točkami ob metu iz igre 7/14, k temu pa je dodal še sedem skokov in pet podaj, ter si prislužil valorizacijski indeks 28. S tem je bil tudi daleč najboljši igralec tekme. Anthony Randolph je prispeval dve točki in štiri skoke.