Barcelona, 19. 11. 2016 08.32 |

V osmem krogu košarkarske Evrolige je bil na sporedu španski derbi. Na el clasicu v dvorani Palau Blaugrana je madridski Real dobesedno odpihnil večnega tekmeca Barcelono. Končni izid je bil kar 102:63 za rekordeje po številu naslovov v Evroligi. Luka Dončić je ob zmagi belih prispeval osem točk.

V včerajšnjih štirih obračunih košarkarske Evrolige je bil v ospredju španski obračun v Barceloni. S kar 102:63 pa je na el clasicu slavil Real. Slovenski košarkar Luka Dončić je za Madridčane v 15 minutah dosegel osem točk, imel pa je tudi štiri podaje in štiri skoke. Devetkratni prvaki najmočnejšega košarkarskega tekmovanja na Stari celini  so tekmo v Barceloni začeli s trojko Dončića, v 15. minuti je bilo 44:25, minuto pred odhodom na odmor pa že 53:28. Tudi v drugem polčasu so varovanci trenerja Pabla Lasa nadaljevali dobro igro, vprašanje je bilo le, kakšna bo razlika ob koncu tekme. Na koncu je ta znašala 39 točk. Ob šesti zmagi Reala se je znova izkazal velik talent slovenske košarke Dončić. Najboljši strelec Madridčanov, ki so dosegli kar 14 trojk, eno je prispeval Dončić, je bil Sergio Lull z 20 točkami, v domači ekipi, ki je še četrtič letos izgubila, je Tyrese Rice tekmo končal pri 23 točkah.

V še enem derbiju osmega kroga, pa je Olympiakos na gostovanju v dvorani OAKA premagal večnega tekmeca Panathinaikos. Rdeče-beli so na koncu slavili z 79:77.

Barca je pred domačimi navijači doživela pravi polom proti večnemu tekmecu.
Barca je pred domačimi navijači doživela pravi polom proti večnemu tekmecu. FOTO: Twitter