Madrid, 07. 01. 2017 07.38 |

Košarkarji v evroligi so v petek zvečer dokončali 16. krog. Vrhunec današnjega sporeda je bil derbi med Realom in moskovskim CSKA, ki so ga dobili mladi slovenski zvezdnik Luka Dončić in soigralci s 95:85. V Istanbulu pa je Emporio Armani Zorana Dragića klonil proti Fenerbahčeju z 79:86

Dončić se je znova izkazal z dobro predstavo.
Dončić se je znova izkazal z dobro predstavo. FOTO: AP

Real je v ostrem derbiju, ki so ga začinile še tehnične težave s semaforjem in nervozni navijači in sodniki, v končnici le prišel do odločilnih osmih točk prednosti (93:85). Veliko zaslug ima tudi mladi slovenski košarkarski as, saj je od devetih točk dosegel tudi dve trojki v ključnih trenutkih. Še boljši je bil v tem elementu njegov soigralec Sergio Llull, ki je zadel štiri in končal pri 24 točkah. Dvajset točk je dodal Jonas Mačiulis. Končni izkupiček Luke Dončića za prestižno zmago pa je bilo devet točk, pa še en skok in pet podaj v dobrih 23 minutah.

V Istanbulu so v tesni končni do zmage prišli domači. Še dve minuti pred koncem so vodili za eno točko, potem pa po zaslugi Bobbyja Dixona in Nikole Kalinića prišli do končnih 86:79. Zoran Dragić je tekmo končal pri treh točkah, dodal pa še dva skoka in štiri podaje v 12 minutah na parketu.