Dončić nerazpoložen ob novem porazu Dallasa proti San Antoniu

Dallas, 12. 03. 2019 19.32 |

Košarkarji Dallasa so doživeli še enajsti poraz na zadnjih dvanajstih tekmah. Tokrat je bilo od varovancev Ricka Carlisla boljše moštvo San Antonia, ki je skozi celotno srečanje v American Airlines Centru vodilo, na koncu pa slavilo s 112:105. Slovenski košarkarski as Luka Dončič zaradi načetega kolena ni bil najbolj razpoložen za igro, saj je v dobrih 33 minutah igre dosegel 'le' 12 točk.

Mavericksi nadaljujejo s slabimi predstavami v zadnjem obdobju, saj so izgubili že enajsto od 12 odigranih tekem. Pred svojimi navijači v American Staples Centru so tokrat morali priznati premoč sosedskemu rivalu iz San Antonia, ki je vodilo skozi vso tekmo in na koncu slavilo zmago s 112:105.

TEKMA

Da to ne bo večer sicer izjemnega slovenskega košarkarskega dragulja Luke Dončića, je izkazovala že njegova mimika obraza ob lažji poškodbi kolena, ki je očitno pustila določene posledice v Lukovi igri, saj je v slabih 34 minutah zbral zanj skromnih 12 točk, dodal pa je še sedem podaj in šest skokov. Še najbolj pa se je njegova nerazpoloženost dala razbrati iz podatka o devetih izgubljenih žogah, Dallas jih je skupaj izgubil 14, in zelo slabem izvajanju prostih metov (1/9). Že v prvi četrtini so gostje prišli do lepe prednosti desetih točk (24:34), ki so jo prenesli tudi v drugi del igre, ki je bil s strani varovancev Ricka Carlisla nekoliko boljši, toda vse skupaj je bilo dovolj za rezultatski zaostanek s sedmimi točkami razlike ob polčasu (53:60).

Luka Dončić (v ozadju) tokrat ni bil najbolj razpoložen za igro, saj je ob zelo slabem mestu iz igre (5/18) v slabih 34 minutah dosegel zanj skromnih 12 točk. K temu je dodal še 7 podaj, 6 skokov in kar 9 izgubljenih žog. FOTO: AP

Tudi v nadaljevanju tekme se dogajanje na parketu American Airlines Centra ni bistveno spremenilo. Moštvo legendarnega stratega Grega Popovicha je ohranjalo prednost 10 točk ali več pred apatičnimi Mavericksi, ki so tokrat imeli zgolj enega zelo razpoloženega košarkarja v napadu. Blestel je neustavljivi Jalen Brunson, ki v zadnjem obdobju kaže odlične predstave; omenjeni branilec je dosegel 34 točk, Dwight Powell jih je dodal 20, ob tem pa zbral še sedem skokov. Na drugi strani so bili kar trije posamezniki, ki so obrambi Dallasa povzročali nemalo težav. Še največ so jih DeMar DeRozan s 33, LaMarcus Aldridge z 28 in Derrick White s 23 točkami. Domači so se dobro minuto pred koncem sicer približali na vsega pet točk zaostanka (101:106), toda Spursi z zbrano igro v obrambi niso dovolili popolnega preobrata.