Dragić boljši od Toronta, Vujačić od LA Lakers

Miami, 09. 11. 2015 07.36 |

Miami Heat je s prepričljivo zmago proti Torontu začel niz sedmih domačih tekem, New York Knicks pa je podaljšal agonijo LA Lakers. Goran Dragić je ob skromnem odstotku zadetih metov - 1:5 prispeval dve točki, Vujačić pa je vpisal pet točk.

Miami je Toronto v tretji četrtini nadigral s 30:16 in na koncu slavil 96:76. Chris Bosh je izstopal s 23 točkami, Hassan Whiteside pa je 20 točkam dodal 11 skokov. Goran Dragić, ki je začel v prvi postavi, je odigral svojo najslabšo tekmo v sezoni; trojke je metal 0:3, ob dveh skokih in treh podajah pa je imel še dve izgubljeni žogi. "Drugi polčas je bil prava poezija. Mislim, da je druga postava sprožila iskrico energije, tako da je celotna ekipa prikazala odlično obrambo," je dejal strateg Miamija Erik Spoelstra. New York je zmagal bolj na tesno, z 99:95, prvo ime tekme pa je bil Carmelo Anthony s 24 točkami. Domači navijači so ga nagradili s podobno bučnim aplavzom kot njegovega tekmeca, zdaj že legendarnega Kobeja Bryanta, ki je morda zadnjič nastopil v sloviti dvorani Madison Square Garden.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Pri sedemintridesetih letih je namreč vprašanje, koliko časa bo še zdržal na vrhunskem nivoju. "Zame je ta prostor nekaj posebnega. Tu sem pred dvajsetimi leti odigral prvo tekmo v ligi NBA in dosegel svoje prve točke. Spomini so še povsem sveži," je dejal Bryant. Saša Vujačić je tekmo začel v prvi postavi, iz igre je metal 2:4, trojke 1:4. Cleveland je zabeležil šesto zaporedno zmago. Indiano je premagal s 101:97, junaka pa sta bila tokrat dva. LeBron James je dosegel 29 točk, Kevin Love pa je 19 od svojih 22 točk zabeležil v drugem polčasu.

Na ostalih dveh prizoriščih je Oklahoma prekinila niz treh porazov - Kevin Durant 32 točk, 11 skokov, Russell Westbrook 21 -, Detroit pa je na krilih Reggieja Jacksona (40 točk) in Andreja Drummonda (29 točk, 27 skokov) v gosteh premagal Portland.

Miami Heat - Toronto Raptors              96:76
New York - LA Lakers                      99:95
Oklahoma City Thunder - Phoenix Suns     124:103
Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers     101:97
Portland Blazers - Detroit Pistons       103:120