Dragić z osebnim rekordom končnice nerešljiva uganka za Toronto: 'Nisem se želel vrniti v Evropo'

Miami, 14. 05. 2016 04.43 |

Košarkarji Miamija so na šesti tekmi polfinala vzhodne konference premagali zasedbo Toronta (103:91) in serijo izenačili na 3:3. Blestel je Goran Dragić, ki je vknjižil 30 točk in s tem postavil osebni rekord po številu točk v končnici. Finalista vzhoda bo dala sedma tekma na kanadskih tleh.

"Bil sem agresiven. Nisem se želel vrniti v Evropo. Še si želim biti tukaj. Bila je pomembna tekma za nas. Naredili smo ogromen posel. Dobro smo igrali v obrambi. Zame je to izjemno. Uživam v vsaki tekmi. Nazadnje sem igral končnico pred šestimi leti. Nihče ni rekel, da bo lahko. Gremo v Toronto," je novinarjem po tekmi razlagal slovenski reprezentant Goran Dragić

Dragić je že po treh četrtinah vknjižil 28 točk.
Dragić je že po treh četrtinah vknjižil 28 točk. FOTO: AP
"Dragić je naredil razliko. Imel je izjemno tekmo in prispeval levji delež k naši zmagi,'' je po tekmi razlagal Dwyane Wade, ki je prevzel odgovornost v zadnji četrtini in k zmagi Miamija dodal 22 točk. Pri Torontu sta blestela Kyle Lowry in DeMar DeRozan. Prvi je dosegel 36 točk, drugi pa 23. V oči pa bodi podatek, da nihče drug poleg njiju ni vknjižil dvomestnega števila točk. Dragić je ob 30 točkah (met 12-21) v 38 minutah igre v statistiko vpisal še sedem skokov in štiri podaje. Hvale na njegov račun je bilo po tekmi veliko, tudi iz ust trenerja Miamija Erika Spoelstre: "To je Goran. Mora biti agresiven. Pokazal je izjemno čustveno stabilnost. Še posebej na tako pomembni tekmi, ko igraš proti taki ekipi. To ni enostavno. Tokrat je bil to njegov večer. Izgledal je kot pravi Goran. Ravno ob pravem času."

Dragić je izvrstno odigral že v prvem polčasu, ko je bil nerešljiva uganka za obrambo Toronta. Prodori in iznajdljive asistence so povzročale ogromno težav Kanadčanom, za nameček pa je Dragić zadeval še izza črte za tri točke, skupno pa je že v prvem delu zbral kar 19 točk. Miami je polčas dobil z rezultatom 53:44. Odlična igra Dragića, ki je nenehno navduševal polno dvorano American Airlines, se je nadaljevala tudi v tretji četrtini, ko je dodal še devet točk in vknjižil rekord končnice (28 točk).

Wade (desno) je vlekel voz Miamija v zadnji četrtini.
Wade (desno) je vlekel voz Miamija v zadnji četrtini. FOTO: AP

Odsotnost Dragića, ki mu je Spoelstra namenil nekaj počitka, se je poznala na začetku zadnje četrtine: z delnim izidom 10:6 so se Kanadčani približali na 82:88, Spoelstra pa je nemudoma zahteval minuto odmora in Dragića po štirih minutah premora vrnil na parket, kar se je nemudoma poznalo v igri Miamija, ki je z delnim izidom 4:0 (ob novem košu Dragića) znova povedel z dvomestno razliko (92:82). V zadnjem delu tekme se je prebudil tudi prva violina Vročice Wade, ki je vlekel voz Miamija v zadnji četrtini, pred tem pa ni bil razpoložen (na koncu met 8-21). Dobre tri minute in pol do konca tekme je na semaforju pisalo 96:86 v korist domačinov. Lowry je z dvema prostima metoma znižal na -8, nato pa je sledila trojka Joea Johnsona za 99:88. Sledil je nov koš Wadea s polrazdalje in dobra obrambna akcija Dragića na drugi strani, kar je pomenilo, da bo zmaga ostala na Floridi (103:91).

Odločilna sedma tekma serije, ki bo dala drugega finalista vzhodne konference, bo odigrana na kanadskih tleh v noči iz nedelje na ponedeljek. V kolikor bi se v Torontu zmage veselili Heati, bi postali prva ekipa, ki bi v končnici kar dvakrat nadoknadila zaostanek z 2:3.