Goran spet pomagal pri Phoenixovi zmagi, Zoran v razvojno ligo?

Washington, 22. 12. 2014 07.39 |

Goran Dragić je s svojim Phoenixom v ligi NBA v gosteh premagal Washington s 104:92. Slovenski reprezentant je za Phoenix, ki je prekinil niz šestih zmag Washingtona, v 31 minutah dosegel 16 točk, ob tem pa imel še šest skokov, štiri podaje in ukradeno žogo.

Phoenix je vajeti v roke vzel v tretji četrtini, največ zaslug za to pa je imel Goran Dragić, ki je v tem delu igre dosegel 12 točk. Tekmeca so matirali ob koncu tekme z delnim izidom 9:0 in tako dosegli še tretjo zmago na treh gostovanjih. Na vseh teh tekmah je Phoenixova igra v ključnih trenutkih slonela na treh branilcih, nič drugače ni bilo tokrat, ko so Dragić, Eric Bledsoe in Isaiah Thomas svojo ekipo uspešno pripeljali do zmage. "Do zdaj nam je šlo. Vsakič, ko igramo s tremi branilci, nam uspe zmagati," je po tekmi razmišljal Dragić. Pri Phoenixu sta bila sicer najboljša strelca Bledsoe in Markieff Morris s po 17 točkami. Znova ni bilo v ekipi Zorana Dragića, tako da se vse bolj pojavljajo namigovanja, da ga bo Phoenix poslal v kakšno izmed nižjih lig. Trener Jeff Hornacek pravi, da slovenski reprezentant, ki je v sezoni igral zgolj dve minuti, na treningih napreduje in da ne predvideva igralčeve selitve v Bakersfield v razvojno ligo. "Če si želi iti in priti v ritem na nekaj tekmah, potem bomo to storili. Ampak mislim, da naš generalni menedžer Ryan McDonough nima namena Zorana poslati v Bakersfield," meni Hornacek, čigar ekipa trenutno zaseda deveto mesto v zahodni konferenci.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Precej bolje kaže Memphisu Bena Udriha, ki je trenutno tretji v tej konferenci. A grizliji so tokrat morali priznati premoč peti ekipi vzhoda Clevelandu, ki je pred domačimi navijači slavil s 105:91. Udrih je v 19 minutah prispeval dve točki in pet podaj. Najboljši strelec tekme je bil domači zvezdnik LeBron James s 25 točkami, zbral je tudi 11 podaj, velik delež pa je prispeval tudi rezervist Dion Waiters z 21 točkami. Pri gostih je bil najboljši španski center Marc Gasol s 23 točkami in 11 skoki. Na drugih tekmah je najboljša ekipa vzhodne konference Toronto premagala New York Knicks s 118:108, Sacramento je bil s 108:101 boljši od skromnih Los Angeles Lakers, najboljši posameznik je bil DeMarcus Cousins z 29 točkami in 14 skoki, Brooklyn pa je tudi po zaslugi 21 točk in 12 skokov Masona Plumleeja ugnal Detroit. Pri slednjem je center Andre Drummond 18 točkam dodal 20 skokov.

Miami je s 100:84 odpravil Boston, Orlando je doma izgubil proti Philadelphii, najslabši ekipi lige, ki je dosegla šele svojo tretjo zmago, z 88:96, Minnesota je prav tako doma klonila pred Indiano s 96:100, New Orleans pa je v gosteh s 101:99 premagal Oklahoma City. Spet je blestel 21-letni Anthony Davis, ki je ob metu 16:22 dosegel 38 točk (tudi odločilni), ob tem pa imel še 12 skokov. S svojimi igrami Davis, ki v povprečju dosega 24 točk in 10 skokov na tekmo, nase opozarja tako močno, da ga nekateri že vidijo kot naslednika Kevina Duranta kot prejemnika naziva za najkoristnejšega igralca lige. "Sploh se ne obremenjujem s tem. Je še prezgodaj. Ampak da se moje ime omenja v tem kontekstu, pa je prava čast. Veliko dela vlagam v košarko, želel sem narediti korak naprej in biti agresiven na igrišču in k temu mi je zagotovo pomagalo tudi igranje v ameriški reprezentanci," meni Davis.