Dragić zgrešil met za podaljšek

Ljubljana, 23. 12. 2012 08.51 |

Košarkarji moštva NBA Phoenix Suns so morali v noči na nedeljo priznati premoč Portland Trail Blazersom (96:93). Slovenski reprezentant Goran Dragić je v 33 minutah dosegel 10 točk in temu dodal še pet podaj.

Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Portland Trail Blazers je v noči na nedeljo ugnalo Phoenix Suns s 96:93. Goran Dragić je za Phoenix v 33 minutah dosegel 10 točk, pet podaj in skok. Milwaukee Bucks, za katere Beno Udrih zaradi poškodbe še ne igra, so z 82:94 doma izgubili proti Cleveland Cavaliers.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

S sedmim zaporednim dvojnim dvojčkom se je izkazal J. J. Hickson in tako z 19 točkami in 15 ujetimi žogami izdatno prispeval k zmagi Portlanda nad Phoenixom. Za Portland, ki je dosegel že peto zaporedno zmago, je novinec v ekipi Damian Lillard prispeval kar 25 točk, od tega jih je 18 dosegel v drugem polčasu. Marcin Gortat je bil najboljši strelec Phoenixa, zbral je 18 točk in devet skokov. Sonca so v prvem polčasu vodila že za 12 točk, a so na koncu morala priznati premoč gostiteljem. Portland ni zmagal na petih tekmah zapored že od februarja 2011. V dresu Portlanda se je vrnil LaMarcus Aldridge, ki je z 21 točkami najboljši strelec moštva; prejšnjo nedeljo si je poškodoval gleženj.

"Ostala nam je še minuta odmora. Imeli smo priložnost, da se jim s košem povsem približamo in se nato dogovorimo, kako bomo odigrali zaključek,“ je po porazu dejal trener Sunsov Alvin Gentry in dodal: "Nato smo začeli iskati prostor za met za tri točke in minuta odmora ni prišla več v poštev.“ Ob tem dodajmo, da je met za podaljšek zgrešil prav Ljubljančan Dragić.

Portland Trail Blazers – Phoenix Suns 96:93
Milwaukee Bucks – Cleveland Cavaliers 82:94
Washington Wizards – Detroit Pistons 87:96
Atlanta Hawks – Chicago Bulls 92:75
Miami Heat – Utah Jazz 105:89
New Orleans Hornets – Indiana Pacers 75:81
Houston Rockets – Memphis Grizzlies 121:96
Denver Nuggets – Charlotte Bobcats 110:88
Golden State Warriors – Los Angeles Lakers 115:118 (podaljšek)