Dragić spet razpoložen, a Miami vnovič brez zmage

Atlanta, 08. 12. 2016 08.08 |

Košarkarji Miami Heat nadaljujejo negativen niz v ligi NBA. Tokrat je Miami izgubil v gosteh pri Atlanta Hawks s 95:103. Vročica s Floride je vpisala še tretji poraz po vrsti, kljub dobri predstavi slovenskega organizatorja igre Gorana Dragića. Ljubljančan je odigral 35 minut ter dosegel 21 točk.

Goran Dragić, ki je igral bolečini v rami navkljub, je vknjižil še štiri podaje, dva skoka, ukradeno žogo, blokado, ob treh izgubljenih žogah. Met iz igre je imel 8-17, zadel je trojko iz štirih poskusov ter imel stoodstoten prosti met (4-4). Rezervist Tyler Johnson je prikazal najboljšo predstavo v karieri, ustavil se je pri 27 točkah. Miami, ki ga pestijo številne poškodbe, trener je tako lahko računal le na osem igralcev, s 7 zmagami in 15 porazi ostaja na repu razvrstitve vzhodne konference lige NBA. Pri Atlanti je bil ključen prispevek Dwighta Howarda, ki je vpisal 23 točk in dal kar 17 skokov, Paul Milsap pa je dodal še 21 točk. Atlanta je tako z zmago proti Miamiju prekinila niz sedmih porazov. Neuspešni pod obroči so bili tudi košarkarji New York Knicks, ki so z razliko 32 točk, s 94:126, izgubili proti zvezdniški ekipi Cleveland Cavaliers. Prvi zvezdnik zasedbe iz Clevelanda LeBron James je na koncu na računu imel 25 točk, tudi njegova soigralca Kyrie Irving in Kevin Love sta imela uspešen večer. Irving je prispeval 28 točk, Love pa je dodal 21 točk. Kar 20 skokov pa je imel na koncu Tristan Thompson. Cleveland, ki s 15 zmagami in petimi porazi, ostaja na vrhu vzhodne konference, bo naslednjo tekmo odigral doma, ko bo gostil kolektiv iz Miamija z Dragićem na čelu. V postavi domače ekipe kratkohlačnikov je Mariborčan Saša Vujačić odigral devet minut, zgrešil dva meta za dve točki in met za tri točke ter izgubil eno žogo, moštvu pa pomagal z dvema skokoma in tremi podajami. Moštvo Charlotte Hornets je s 87:77 premagalo Detroit Pistons. Slovenec Beno Udrih znova ni dobil priložnost, da bi zaigral za bate iz Detroita.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Odlične predstave kažejo košarkarji Golden State Warriors. Bojevniki so prepričljivo dobili kalifornijski derbi v Los Angelesu s Clippers s 115:98. Moštvo iz Golden Stata ostaja nerešljiva uganka za Clippers in se spreminja v že pravo nočno moro, kajti bojevniki so v zadnjih medsebojnih obračunih s Clippers prišli še do sedme zaporedne zmage. Golden State ima najboljšo statistiko v ligi NBA, vsega skupaj so košarkarji ekipe zbrali 19 zmag in le tri poraze.

Za najuspešnejšo ekipo v ligi NBA je Klay Thompson zadel 24 točk, Draymond Green se je ustavil pri 22 točkah, Stephen Curry je dodal 19 točk.

Charlotte Hornets - Detroit Pistons          87:77
Orlando Magic - Boston Celtics               87:117
Brooklyn Nets - Denver Nuggets              116:111
Atlanta Hawks - Miami Heat                  103:95
Milwaukee Bucks - Portland Trail Blazers    115:107
Houston Rockets - Los Angeles Lakers        134:95
New York Knicks - Cleveland Cavaliers        94:126
Dallas Mavericks - Sacramento Kings          89:120