Dragić tokrat na igrišču ostal do konca, vročica pa kljub 24 točkam Slovenca znova poražena v Los Angelesu

Los Angeles, 09. 01. 2017 07.36 |

V severnoameriški košarkarski ligi NBA je znova na parket stopil slovenski reprezentant Goran Dragić. Njegov Miami Heat je nekaj dni po tekmi z ekipo Los Angeles Lakers odigral še tekmo z Los Angeles Clippers in zabeležil že 28. poraz v letošnji sezoni. Dragić je bil s 24 točkami znova najboljši strelec svoje ekipe, a novega poraza ni uspel preprečit, saj so domačini slavili z 98:86.

Goran Dragić je tokrat dosegel 24 točk in bil znova najboljši posameznik svojega moštva. FOTO: AP
Miami je nastopil brez dveh standardnih članov prve peterke, Josha Richardsona in Luka Babbitta, tako da je pričakovano zabeležil 28. poraz v sezoni. Slabši odstotek ima v ligi zdaj le še Brooklyn, ki je sinoči izgubil obračun začelja s Philadelphio. Goran Dragić je na parketu preživel 42 minut, ob petdesetodstotnem metu 9:18 pa je zbral še po pet skokov in prav toliko podaj.
Ekipa Miami Heat je pred dnevi odigrala še eno tekmo v Los Angelesu, in sicer proti ekipi Lakers. Takrat je bil Goran Dragić ob koncu tretje četrtine izključen, potem ko je želel fizično obračunati z domačim igralcem Jordanom Clarksonom, ki ga je s komolcem udaril v obraz. Mesto angelov očitno ni nič kaj prijazno do slovenskega reprezentanta, saj je dvorano Staples Centra znova zapustil s sklonjeno glavo.

Najbolj razburljivo tekmo večera sta odigrala Detroit in Portland, ki bi morala na parket že v soboto, toda zaradi vremenskih nevšečnosti na zahodu ZDA sta obračun prestavila za 24 ur. Zmage po dveh podaljških se je veselil Detroit, Beno Udrih pa tudi tokrat ni bil v postavi. Dosežek večera je uspel Jamesu Hardnu, ki je dosegel tretjega trojnega dvojčka v sezoni. Dosegel je 40 točk, 11 podaj in 10 skokov, njegov Houston pa je ugnal Toronto s 129:122 in zabeležil osmo zaporedno zmago. Prvaki iz Clevelanda so na gostovanju pri Phoenixu zapravili dvajset točk prednosti, na koncu pa vendarle zmagali s 120:116. 'Big 3', torej LeBron James (28), Kyrie Irving (27) in Kevin Love (25), je skupaj dosegel 80 točk, na drugi strani pa sta izstopala Eric Bledsoe (31) in Devin Booker (28). Golden State je v Sacramentu zaostajal že 16 točk, v drugem polčasu pa vendarle uredil svoje vrste in z delnim izidom 22:3 prišel do zmage. Potek je bil ravno obraten kot dan prej, ko so Stephen Curry in druščina v Memphisu zapravili 24 točk naskoka in izgubili. Tokrat je Curry dosegel 30 točk, Kevin Durant pa 28.