Chicago, Cleveland, Memphis, 11. 12. 2016 07.42 |

Trikratni osvajalci lige NBA Miami Heat so še drugič zapored igrali proti enemu izmed glavnih junakov omenjenih naslovov. Po obisku pri LeBronu Jamesu v Clevelandu se je za floridsko moštvo in Gorana Dragića, ki je bil tudi tokrat prvi igralec svoje ekipe (21 točk), neuspešno razpletlo tudi gostovanje pri Chicagu in Dwyanu Wadu.

Košarkarji Miami Heata so v severnoameriški ligi NBA gostovali v vetrovnem mestu pri Chicago Bulls, ki so zmagali s 105:100. Zvezdnik Dwyane Wade, ki je v dresu vročice osvojil tri šampionske prstane, je za bike proti svoji nekdanji ekipi dosegel 28 točk. Slovenec Goran Dragić je bil z 21 točkami in 11 podajami spet najboljši košarkar Miamija. Wade se je na drugi tekmi proti svojim nekdanjim soigralcem razigral zlasti v tretji četrtini, prvi strelec gostiteljev Jimmy Butler (31) pa je dosegel zadnjih deset točk svoje ekipe, ki pa je imela težko delo v boju za zmago. Po polaganju Dragića in košu Hassana Whitesida (20 točk) je Miami 13 sekund pred koncem zaostajal le za točko (101:100). Butler je nato razliko z dvema prostima metoma povišal na tri. Dragić in Josh Richardson sta se zapletla v poskusu, da bi izenačila izid, Butler je prišel do žoge in je s prostima metoma domači ekipi zagotovil slavje. Naslednja tekma košarkarje Miamija čaka v ponedeljek zvečer, ko bodo v domači dvorani pričakali Washington Wizards.

Dragić (levo) pozdravlja Jusufa Nurkića na eni od prejšnjih tekem.
Dragić (levo) pozdravlja Jusufa Nurkića na eni od prejšnjih tekem. FOTO: AP

Branilci naslova Cleveland Cavaliers so premagali Charlotte Hornets s 116:105 in ostajajo na čelu vzhodnega dela lige. LeBron James je 17 od svojih 44 točk, kar je njegov rekord sezone, zadel v zadnji četrtini, ob tem pa je v 43 minutah vknjižil še pet trojk, deset podaj in devet skokov. Enaintridesetletnik je s tem kot prvi doslej presegel 27.000 točk ter po 7000 podaj in skokov. Košarkarji Memphis Grizzlies so z Marcom Gasolom in Tonyjem Allenom (oba po 19 točk) ter s sedmimi igralci z dvomestnim številom točk s 110:89 nadigrali podprvake ter trenutno najboljšo ekipo lige, Golden State Warriors. Slednjim so se zato še bolj približali San Antonio Spurs, ki so nadigrali Brooklyn Nets s 130:101. Kawhi Leonard (30 točk) in soigralci zmagovite ekipe so dosegli največ točk sezone v posamezni četrtini, polčasu in na tekmi, tudi največ podaj in trojk.

Chicago Bulls ‒ Miami Heat 105:100
(Goran Dragić: 21 točk, 5 skokov, 11 podaj v 35 minutah za Miami)

Washington Wizards ‒ Milwaukee Bucks 110:105
Indiana Pacers ‒ Portland Trail Blazers 118:111
Orlando Magic ‒ Denver Nuggets 113:121
Cleveland Cavaliers ‒ Charlotte Hornets 116:105
Memphis Grizzlies ‒ Golden State Warriors 110:89
Houston Rockets ‒ Dallas Mavericks 109:87