Dragićevih 12 točk premalo za zmago Phoenixa

Phoenix, 15. 11. 2014 07.42 |

Košarkarji Phoenixa so v severnoameriški košarkarski ligi NBA doživeli nov poraz. V Arizoni jih je s 103:95 premagalo moštvo Charlotte Hornets. Slovenski reprezentant Goran Dragić je na tekmi dosegel 12 točk, v statistiko pa v 32 minutah vpisal še po dva skoka in asistenci.

Goran Dragić in Lance Stephenson
Goran Dragić in Lance Stephenson FOTO: Reuters

Mlajši brat Zoran Dragić je tekmo spremljal na klopi. Za Phoenix je 22 točk in 11 skokov dosegel Eric Bledsoe, pri zmagovalcih je bil z 19 točkami najbolj razpoložen Kemba Walker. "Končno nam je uspelo. Imeli smo priložnost v New Yorku, vodili smo v Los Angelesu, tudi v Portlandu, danes pa smo zdržali v končnici," je bil po tekmi zadovoljen trener Charlotta Steve Clifford. Tokrat Charlotte ni dovolil preobrata, ko se je Phoenix tri minute in pol pred koncem približal na 91:87.

Najboljšo predstavo po vrnitvi v Cleveland pa je ponoči pokazal LeBron James, ki je z 41 točkami pomagal Clevelandu do tesne zmage s 122:121 na gostovanju v Bostonu. V začetku zadnje četrtine je Cleveland zaostajal že za 19 točk, v končnici ujel tekmece, 36 sekund pred koncem pa je zadnjo točko s črte za proste mete dosegel prav James in odločil zmagovalca ter poskrbel za tretjo zaporedno zmago.

Na večni lestvici strelcev je James zdaj zbral že 23.360 točk in na 24. mestu prehitel nekdanjega velikana Boston Celtics Roberta Parisha. Že 53. v karieri je James tekmo lige NBA končal z več kot 40 točkami. V odločilni zadnji četrtini je s 15 točkami blestel tudi Kyrie Irving, ki je skupaj na tekmi dosegel 27 točk. Pri tekmecih je bil najbolj razpoložen Kelly Olynyk z 21 točkami.

Utah je s 102:100 slavil v New Yorku. Po košu Carmela Anthonyja dve sekundi pred koncem se je pri izidu 100:100 obetal podaljšek. S piskom sirene je za zmago gostov poskrbel Trey Burke. Anthony je na tekmi dosegel kar 46 točk, na drugi strani je bil s 33 koši najboljši Gordon Hayward.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters

Brez zmage še naprej ostaja Philadelphia. Z 88:87 jo je premagal Houston, ključni pa so bili štirje koši Jamesa Hardna v zadnji minuti in preobrat s 84:87 do 88:87. Harden je dosegel kar 35 točk.

Ostali izidi: Indiana Pacers - Denver Nuggets 87:108, Orlando Magic - Milwaukee Bucks 101:85, Atlanta Hawks - Miami Heat 114:103, New Orleans Pelicans - Minnesota Timberwolves 139:91, Oklahoma City Thunder - Detroit Pistons 89:96 in Los Angeles Lakers - San Antonio Spurs 80:93.

Phoenix Suns - Charlotte Hornets 95:103
Indiana Pacers - Denver Nuggets 87:108
Orlando Magic - Milwaukee Bucks 101:85
Atlanta Hawks - Miami Heat 114:103
Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 121:122
New York Knicks - Utah Jazz 100:102
New Orleans Pelicans - Minnesota Timberwolves 139:91
Oklahoma City Thunder - Detroit Pistons 89:96