Miami, Sacramento, 05. 02. 2017 07.42 |

Košarkarji Miamija nadaljujejo izvrstne predstave v zadnjih treh tednih. Tokrat so na domačem parketu s 125:102 ugnali oslabljeno zasedbo Philadelphie za deseto zaporedno zmago v ligi NBA. Vročica se je tako resno priključila boju za končnico vzhodne konference. Presenetljiv poraz Golden Stata.

Dragić (desno) je večino svojih točk dosegel v drugem polčasu.
Dragić (desno) je večino svojih točk dosegel v drugem polčasu. FOTO: AP

Slovenski reprezentant Goran Dragić je uspešno poveljeval zasedbi Miamija do nove, še desete zaporedne zmage v ligi NBA. V 28 minutah igre je vknjižil 16 točk (met iz igre 6/11, trojke 2/2), osem podaj in štiri skoke. Ljubljančan je bil tretji strelec vročice, pri kateri je blestel Hassan Whiteside. Ta je v vsega 27 minutah igre Philadelphii, ki je igrala brez Joela Embiida, Jahlila Okaforja in Roberta Covingtona, nasul 30 točk, ob tem pa zbral še 20 skokov in tri blokade. Za poražence je največ, 21 točk dosegel turški reprezentant Ersan Ilyasova. "Nič ne razmišljamo o zmagovitem nizu. Vendar pa smo povsem drugačno moštvo kot še pred mesecem dni. Fantje smo zdravi. Igramo skupaj. Zabavamo se. Res smo kot prerojeni," je po desetem slavju v nizu dejal junak večera Whiteside. Ta je dvojni dvojček sicer vknjižil že v prvi četrtini, v kateri je dosegel 17 točk in zbral 11 skokov.

Golden State izgubil v Sacramentu
Presenetljiv poraz v Sacramentu so si privoščili aktualni podprvaki bojevniki. Ti so kljub 35 točkam Stephena Curryja izgubili bitko s kralji v podaljšku (106:109). Klop Golden Stata je dosegla zgolj 18 točk, pri domačih kraljih pa je blestel DeMarcus Cousins, ki je le za las ostal brez trojnega dvojčka (32 točk, 12 skokov in 9 podaj). To je bil sicer šele osmi poraz Golden Stata v tej sezoni (peti v gosteh).  "Občutek je čudovit. Po sinočnjem težkem porazu v zadnji sekundi smo se danes prišli borit in obrestovalo se nam je. Fantje so pokazali izjemno borbo in se zasluženo veselili," je po tekmi dejal Cousins. "Igrali smo kot prava ekipa, vsi za enega, eden za vse, in prišli smo do odmevne zmage," je dodal junak večera. Na drugi strani so bojevniki prikazali eno najslabših predstav sploh. Trener Steve Kerr si je prislužil izključitev, najkoristnejši igralec (MVP) lige Stephen Curry pa je zgrešil dva najpomembnejša koša večera.

Saša Vujačić je ob porazu New Yorka s Clevelandom (104:111) igral šest minut, a je ob dveh zgrešenih metih njegova statistika ostala prazna.