Durant prehitel Shaqa, Boston brez težav opravil z Bucksi, nova zmaga OKC

Boston, 21. 03. 2024 08.02 |

Vodilna zasedba severnoameriške košarkarske lige NBA Boston Celtics je sinoči s 122:119 premagala drugouvrščeno ekipo vzhodne konference Milwaukee Bucks in prišla do sedme zaporedne zmage. Zmagala je tudi vodilna ekipa na zahodu Oklahoma City Thunder, ki je s 119:107 premagala Utah Jazz.

V zmagi Bostona je Jayson Tatum dosegel 31 točk. Domačim se je pred končnico tekme sicer obetala precej lažja zmaga. Ob odsotnosti prvega zvezdnika pri Milwaukeeju Giannisa Antetokounmpa so kelti pozno v tretji četrtini vodili za 21 točk.

A gostje so v sklepni četrtini prišli zelo blizu, domači pa so ob nekoliko živčni končnici le zadržali prednost. Pri Bostonu je Derrick White dodal 23 točk in osem podaj, Jaylen Brown pa 21 točk. Za Milwaukee je ob odsotnosti grškega zvezdnika 32 točk vpisal Damian Lillard, 24 jih je prispeval Bobby Portis, 22 pa Khris Middleton.

Jason Tatum je Bucksom nasul 31 točk
Jason Tatum je Bucksom nasul 31 točk FOTO: AP

"Grdo je bilo. Nismo igrali tako, kot smo si želeli v zadnji četrtini, njim pa je uspel niz. Nobena prednost ni varna v NBA. Ampak zmaga je zmaga in to bomo vzeli," je po tekmi priznal Tatum.

Boston je po sedmi zaporedni zmagi z razmerjem zmag in porazov 55-14 udobno nameščen na prvem mestu vzhodne konference. Milwaukee na drugem mestu zaostaja že za 11 zmag, saj je pri izkupičku 44-25. Sledijo Cleveland Cavaliersi (43-26), New York Knicksi (41-27) in Orlando Magic (41-28).

V preostalih tekmah sinočnjega večera so Phoenix Sunsi s 115:102 nadigrali Philadelphio 76ers, Kevin Durant pa je prehitel Shaquillea O'Neala na osmem mestu lestvice najboljših strelcev v zgodovini lige. Durant je sicer večer zaključil z 22 točkami, Sonca je vodil Grayson Allen z 32 točkami, zadel pa je tudi devet trojk.

V San Franciscu so Golden State Warriorsi visoko ugnali Memphis Grizzliese s 137:116. Bojevniki so zdaj pri izkupičku 36-32 in ostajajo na desetem mestu na zahodu, zadnjem, ki ob koncu rednega dela sezone še pelje v kvalifikacijski turnir za končnico. Za domače je bil najbolj strelsko razpoložen Jonathan Kuminga s 26 točkami, 23 jih je s klopi dodal Klay Thompson. Pri Memphisu 35 točk GG Jackosna tokrat ni bilo dovolj.

V zahodni konferenci je sicer na vrhu bolj tesno kot na vzhodu. Vodilna Oklahoma City Thunder (48-20) ima pol tekme prednosti pred Denver Nuggetsi (48-21). Sledijo Minnesota Timberwolvesi (47-22), Los Angeles Clippersi (43-25) in New Orleans Pelicansi (42-26). Dallas Mavericksi slovenskega zvezdnika Luke Dončića (40-29) so trenutno sedmi na zahodu.

Oklahoma je na domačem parketu s 119:107 premagala Utah Jazz. Chet Holmgren je ob 35 točkah pobral še 14 skokov, skupaj s Shaiem Gilgeous-Alexandrom (31) pa sta skupaj Utahu nasula 66 točk. LA Clippersi so v gosteh premagali Portland Trail Blazerse s 116:103, na krilih 27 točk Paula Georga in 24 Kawhija Leonarda. Sacramento Kingsi so brez težav s 123:89 premagali Toronto Raptorse, tudi Indiana Pacersi niso imeli veliko dela z Detroit Pistonsi (122:103).

V Clevelandu so slavili košarkarji Miamija s 107:104. Miami je vodil večino dvoboja, a je bil Cleveland tisti, ki je imel prednost še dobro minuto in pol pred koncem tekme. Toda Vročica je bila v končnici tekme bolj zbrana in je na koncu tesno slavila po zaslugi 30 točk Jimmyja Butlerja in 24 Terryja Rozierja.

Cleveland Cavaliers - Miami Heat 104:107

Detroit Pistons - Indiana Pacers 103:122

Boston Celtics - Milwaukee Bucks 122:119

Toronto Raptors - Sacramento Kings 89:123

Oklahoma City Thunder - Utah Jazz 119:107

Golden State Warriors - Memphis Grizzlies 137:116

Phoenix Suns - Philadelphia 76ers 115:102

Portland Trail Blazers - LA Clippers 103:116