Kazan, 09. 02. 2017 21.23 |

M.G./M.J.
0

Košarkarji Real Madrida so v 22. krogu Evrolige z 81:77 slavili v Kazanu pri tamkajšnjem Unicsu. Znova se je izkazal slovenski košarkar Luka Dončić, ki je prevzel vlogo organizatorja igre kljub 201 centimetru ter na koncu zbral 11 podaj, 7 skokov in 5 točk. Zoran Dragić je ob porazu Olimpie MIlano vknjižil 10 točk.

Vse skupaj je bilo dovolj za statistični indeks 18, v dresu Madridčanov je največ, 19 točk, zbral Anthony Randolph, Othello Hunter jih je dodal 14, center Gustavo Ayon pa jih je vknjižil 12. Rusom tokrat ni pomagalo niti 25 točk izvrstnega Keitha Langforda. Luka Dončić je na parketu preživel 24 minut, na koš vrgel petkrat in ob metu 2/5 zbral pet točk, blestel pa je pri razigravanju ekipe, saj je potegnil voz Reala, ko je ta bil v zaostanku. Na koncu je ob osmi zaporedni evroligaški zmagi Reala zbral kar 11 podaj, k temu pa je dodal še 7 skokov.

Dobro je ponujeno priložnost pri milanski Olimpii izkoristil tudi Zoran Dragić, ki je v dobrih 19 minutah igre vknjižil 10 točk (z izvrstnim metom iz igre 4/5), a na koncu v Istanbulu moral priznati premoč domačinu Anadolu Efesu (86:90). Milančani so v drugem polčasu zapravili visoko prednost, potem ko so v drugi četrtini vodili že z 19 točkami razlike. V četrtem delu tekme so največ vodili za osem (83:75), a so se nato domačini z nizom 15:3 v zadnjih minutah veselili še enajste evroligaške zmage, s čimer ohranjajo lepe možnosti za preboj v izločilne boje.