VIDEO in FOTO: Zdovc po porazu z Grčijo: Bili smo preveč spoštljivi in premalo agresivni

Zagreb, 09. 09. 2015 15.24 |

Na evropskem košarkarskem prvenstvu je Slovenija odigrala četrto tekmo v skupinskem delu. Tekmec je bila Grčija, ki ostaja neporažena na EP. Grki so upravičili vlogo favorita in zmagali s 83:72. Najboljša igralca sta bila Jaka Blažič, ki je dosegel 27 in Zoran Dragić, ki je prispeval 22 točk.

• Izjava Jureta Zdovca po tekmi z Grčijo
    01:30
    Izjava Jureta Zdovca po tekmi z Grčijo
  • Izjava Zorana Dragića po tekmi z Grčijo
    00:26
    Izjava Zorana Dragića po tekmi z Grčijo

V 4. krogu skupine C sta se v zagrebški Areni pomerili reprezentanci Slovenije in Grčije. Slovenski košarkarji so imeli po treh tekmah razmerje v zmagah in porazih 2:1 (zmagi proti Gruziji in Nizozemski, poraz proti Hrvaški), Grčija pa je na uvodnih treh tekmah premagala vse tri nasprotnike, Makedonijo, Hrvaško in Gruzijo.

Slovenski selektor Jure Zdovc je v prvo petereko postavil Jako Blažiča, Zorana Dragića, Jako Klobučarja, Uroša Slokarja in Alena Omića. Grki so dvakrat ušli na nekaj točk prednosti, najprej pri 8:2, a je Slokar nanizal serijo sedmih točk za 12:11 dobrih pet minut pred koncem prvega dela, ter nato še pri 21:15 minuto in pol pred koncem četrtine. Končni izid prvega dela je bil 23:17, Slovenci so v prvih desetih minutah izgubili pet žog, slabši so bili tudi v skoku (10:5).

Druga četrtina se ni začela po slovenskih željah, v slabi minuti in pol so Grki naredili delni izid 6:0 in prišli do takrat najvišje prednosti na tekmi +11 (28:17). Prednost so zanesljivo vzdrževali in jo do konca prvega polčasa še malce povišali.  Spanoulis je bil izjemno razpoložen za igro (13 točk) in Grki so vodili že za 17 točk (46:29), ob koncu polčasa je bilo 46:31.

Zoran Dragić je bil poleg Jake Blažiča najboljši igralec Slovenije.
Zoran Dragić je bil poleg Jake Blažiča najboljši igralec Slovenije. FOTO: EuroBasket

Tretja četrtina se je dobro začela za slovenske igralce, vztrajno so nižali izid. Tako je bilo 50:42 bilo pet minut pred koncem četrtine in nato le še pet točk prednosti Grkov dve minuti kasneje (54:49). Trojka Printezisa in nekaj napak Slovencev so zadoščale za grško prednost devetih točk ob zaključku četrtine (62:53). Nora trojka Blažića je napovedala, da se Slovenci ne bodo predali. Delni izid 7:0 je pomenil le še dve točki prednosti Grkov osem minut pred koncem tekme. HItro so se Grki znova oddaljili na 10 točk (71:61) slabih šest minut pred koncem, ob trojki Zisisa tri minute pred koncem pa je bilo +13 (80:67).

Grki so zadržali prednost do konca in zabeležlli četrto zaporedno zmago (83:72), Slovenija pa je bila drugič poražena. Najboljša igralca pri Sloveniji sta bila Jaka Blažič, ki je zbral 27 točk (za dve točki je metal 5:7 in za tri 4:5, imel je še pet skokov) in Zoran Dragić, ki jih je dodal 22. Skupaj sta dosegla 49 točk od 72, kolikor jih je dosegla Slovenija. Pri Grkih je bil prvi strelec Spanoulis (19 točk), Grki so dobili skok 33:23. Slovenijo do konca skupinskega dela čaka še tekma z Makedonijo.

"Grčija je zmagala zasluženo, nadigrala nas je v prvem polčasu, tako da smo na trenutke delovali prav smešno. V drugem polčasu smo se približali, vendar nam je v zaključku tekme je padla zbranost, poznala se je utrujenost in poraz je bil neizbežen," je dejal Zdovc po tekmi.

Slovenija - Grčija 72:83 (17:23, 31:46, 53:62)

-1
Koliko filozofiranja....a ste igrali kosarko? Lahko je na klopi phil jaskson, pa ne bi bilo drugace. Enostavno je kot pasulj, ce nimas kvalitete, ne mores pricakovat, da bos zmagoval Grke, Srbe...mi imamo realno kvaliteto od 5 do 8 mesta...in skoda filozofirat...sicer je pa vse skup kar dolgocasno gledat, ce primerjas z nba ligo, kjer gre vse hitreje, visje, elegantnejse...
korintos23
10. 09. 2015 09.20
+1
Veliki Slovenci spet jamrajo in *erejo po naši slovenski reprezentanci!
Viejo cabron
10. 09. 2015 09.18
+4
V kolikor pridemo med 7 najboljših smo zmagovalci! Vse ostalo VEČ pa je višnja na torti! SLOOOOOVEEENIIIJAAAA!
korintos23
10. 09. 2015 09.21
+3
rambek
10. 09. 2015 09.17
-1
Z dragicem vidmarjem bratoma lorbek in muric ter udrihom bi bila pesem drugacna. Skoda da ni vujacica zraven.
+28
Sem mislil, da mi ne bo potrebno tega napisati, pa očitno res ne bo šlo drugače. Toliko negativizma, kot ga je okoli naše košarkarske izbrane vrste pa že dolgo ne. Dejstvo je, da se fantje borijo po svojih najboljših močeh. Dejstvo je tudi, da bi lahko premagali Hrvaško in Grčijo, če bi imeli ENEGA igralca, ki bi znal v odločilnih tekmah odigrati kot je potrebno, pa ga nimamo. Dejstvo je še nekaj, včeraj sem bil na tekmi in, ko gledalci kljub porazu, na koncu, še vedno pojejo in navijajo za svoje, to je pa nekaj kar bi morali doživeti vsi tisti, ki tako negativno pišete o tej izbrani vrsti. Gledalci, ki smo bili in bomo še šli na tekme, znamo nagraditi borbenost in trud. Tisti pa, ki zadevo spremljate iz domačih foteljev, pa se raje vprašajte, zakaj vedno v vsaki stvari iščete negativne stvari????
drimtim
10. 09. 2015 07.39
+12
Sramota kako so eni negativci nastrojeni proti sloveniji in nasim sportnikom.karkoli se zgodi pljuva,sramota za cloveka
barbato333333
10. 09. 2015 07.42
+0
Ne gre se da iscemo negativne stvari samo vcasih je pa treba tut malo kritizirat ne pa da se samo govori da smo se borili ...dejstvo je da jmamo velike psiholoske ovire kot ekipa bodisi v rokometu fuzbalu ali kosarki..in sicer manjvrednostni kompleks kar privede do prestrasenosti panike..in iz tega vidika to pac ne morjo bit JUNAKI...junak je neustrasen samozavestn ..no nase ekipe pac to niso..in to je treba enkrat javno ze zacet govort da se jim kej premakne v glavi ..ker drugac bo skos isto.. e pridejo do 1/4 finala se bodo ob meribotni dobri igri slet ustrasl velikaega uspeha in ze zdaj vam povem da dlje od 1/ 4 miljon posto ne bodo prsli..pa bi po igri mogoce lahko naredili to presenecenje..jn to ni noben negativizem..to je realnost in DEJSTVA
10. 09. 2015 07.45
-2
Ti tomaz si pa tipicn slovencl brez samozavesti s to hlapcevsko mentaliteto ko si zadovoljen cist z vsako stvarjo..tko je ..pa nisi edini..tko pac slovenci v vecini funkcioniramo..poglejte hrvate ..onipokajo od samozavesti..in ta njihova samozavest bo prsla do izraza v odlocilnih tekmah v koncnicah😉..
10. 09. 2015 08.34
+3
Barbato333333, če verjameš ali pa ne, velika razlika je v tem ali pošteno poveš kar te pri čemu moti na dostojen način, brez negativnega prizvoka ali pa da pri tem uporabiš vsemogoče žaljivke in negativne besede. To si tudi sam pokazal s svojima dvema dopisoma, prvi je kritika na mestu (nimajo samozavesti, da bi naredili korak več), o njej ne bom razpravljal, drugi dopis je pa žalitev (ocenjuješ mene in ostale Slovence, kakšni smo pa, nas sploh ne poznaš) polna negativnih frustracij. Resnično nočem, da se na to razvije debata.
mb6
10. 09. 2015 09.44
+1
barbato... Ko govoriš o psiholoških ovirah in mentaliteti. Mogoče bi se bilo dobro zavedati, da so takšni tudi povprečni navijači. Premalo samozavestni, da bi svoje športnike podpirali tudi v najhujših trenutkih - takrat, ko jim ne gre. Mogoče predvsem navijači nimate/nimamo zavesti zmagovalcev. Takoj, ko gre kaj narobe, večina stisne rep med noge, krepko kritizira svoje športnike (ki so bili maloprej še njihovi junaki) in vidi vse slabo. Namesto, da bi ponosno podpirali in navijali še naprej. Si kdaj zares poslušal hrvaške ali srbske komentatorje? Njihovi športniki so tam junaki tudi v slabih trenutkih. Mogoče moramo začet pri sebi... Zato vsa čast našim navijačem v Zagrebu.
tekač
10. 09. 2015 07.05
-4
Selektor Zdovc je rekel, da gredo na prvo mesto v skupini. meni se je zdelo to besedičenje nerealno, da ne rečem še kaj hujšega. Gospod selektor, eno so želje, drugo realnost, pri teh letih bi moral biti človek bolj moder......
ko-da
10. 09. 2015 07.00
+5
Škoda res, da se vsi povabljeni niso odzvali Zdovcu, jaz jih več nebi klical (mislim Dragiča, Udriha), gradit junake na teh, ki so danes tukaj. Dragič dobil otroka, koliko jih je dobilo pa z dušom in srcem igrajo, ga ne pustijo Američani, nevem kako njega ne pustijo a za druge NBA-jevce pa ni problem (Hrvati, Italjani,...), ko se zaradi denarja odpoveš igrat za državo, ki ti je v osnovi dala vse je žalostno. Je pa škoda, da tudi naši nimajo malo več pomoči sodnikov, tale Italjan Lamonica nas že kar nekaj časa zajebava, pri teh stvareh pa je naša zveza res mala in nepomembna za Evropo.