Okrvavljeni Dončić ob visoki zmagi Reala brez točke, Dragić je moral priznati premoč Fenerbahčeju, Omić porazil Crveno zvezdo

Madrid, 24. 11. 2016 22.24 |

Košarkarji Anadaolu Efesa so v domači areni Abdi Ipekči v 9. krogu evrolige gladko, s 100:79, premagali zasedbo Crvene zvezde. Alen Omić je za zmagovalce v slabih 10 minutah igre prispeval 2 točki. Zoran Dragić je z Olimpio Milano moral priznati premoč Fenerbahčeju (70:79), Luka Dončić pa je z Realom v Madridu premagal zasedbo Unics Kazana (89:75).

Anadolu Efes Istanbul je premagal Crveno zvezdo s 100:79, Alen Omić je v nekaj manj kot desetih minutah prispeval dve točki in imel en skok.

Nekoliko vidnejši delež je imel Zoran Dragić, a na koncu ni bilo dovolj za uspeh. Milančani so sicer proti Turkom vodili po treh četrtinah s 63:58, a nato v zadnjem delu povsem popustili in dovolili Fenerbahčeju preobrat. Domača ekipa je dosegla le sedem točk v zadnji četrtini, na koncu je bilo 70:79. Dragić je tekmo končal pri treh točkah v 19 minutah.

Dončić dobil udarec v obraz
Bolečo tekmovalno izkušnjo pa ima mladi slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić. Že v uvodu tekme proti Unicsu iz Kazana je dobil udarec v glavo oziroma usta, tako da je tudi zakrvavel, in zdravniška ekipa madridskega kluba mu je pomagala skoraj ves prvi polčas. Vrnil se je pred koncem, pozneje pa v drugem ni več veliko igral in njegova statistika je bila po devetih minutah točkovno prazna, zbral pa je tri podaje in dva skoka. Real je zmagal z 89:75.