Ljubljana, 19. 12. 2017 20.26 |

Košarkarji Petrola Olimpije so v tekmi 9. kroga Fibine lige prvakov (skupina C) izgubili s turškim Banvitom s 57:65 (10:25, 25:37, 41:51). Za Ljubljančane je bil današnji poraz šesti v tem tekmovanju, ostajajo pri treh zmagah. Pri zmagovalni ekipi, ki jo vodi Sašo Filipovski, je blestel slovenski reprezentant Gašper Vidmar (14 točk in 4 skoki).

Domači so bili v prvem polčasu zraven le pri znižanju na 4:5, potem je Banvit pod taktirko Vidmarja (že v prvi četrtini osem točk, na koncu 14) potegnil in pobegnil. Natančni meti Banvita, boljši skok in prepišna obramba domačih so postavili izid prve četrtine 10:25, nadaljevanje pa je bilo podobno: Turki so brez težav prihajali do koša domačih, ti pa so se mučili in do polčasa prišli le do 25 točk. Na srečo Olimpije pa je tudi pri Banvitu ritem padel in ob polčasu je bil zaostanek povsem znosnih 12 točk (25:37).

Sredi tretje četrtine so Ljubljančani zaostanek pripeljali pod 10 točk (38:45), po 30 minutah pa so zaostajali za deset in lahko še vedno upali na preobrat. Olimpija je bila v naletu in razlika se je vztrajno topila, po delnem izidu 10:2 pa so bili pri 51:53 pet minut pred koncem zmaji v povsem realnem položaju tudi za naskok na zmago. Sledilo je obdobje živčne igre na obeh straneh, še vedno pa so bili domači dovolj blizu, da se niso predali. A dva zaporedna hitra koša Turkov in vodstvo z 59:51 sta le pomenila, da je zmaga na koncu odšla z gosti.

Pri poražencih sta največ točk prispevala Američana Jordan Morgan in Devin Oliver. Morgan je vknjižil 18 točk in devet skokov, Oliver pa jih je dodal 16, ob tem pa zbral še 10 skokov. Najboljši strelec zmagovalne ekipe iz Turčije, ki ji poveljuje slovenski strokovnjak Sašo Filipovski, je bil prav slovenski reprezentant Gašper Vidmar. Ta si je vlogo prvega strelca s 14 točkami razdelil skupaj z Angelom Caloiarom. Banvit s šesto zmago ostaja na vrhu skupine C.