Ljubljana, 01. 02. 2015 18.47 |

Košarkarji Uniona Olimpije nadaljujejo zmagoviti niz v ligi Aba. Pred domačimi gledalci v Stožicah so premagali eno najbolj vročih ekip v ligi, Zadar, z 82:60 in tako zabeležili tretji zaporedni par točk ter enajstega skupaj. Na lestvici se je Union Olimpija povzpela na peto mesto.

Dalmatinci, ki so v Ljubljano pripotovali po nizu osmih zmag na zadnjih desetih tekmah, so bili proti razigranim Ljubljančanom brez pravih možnosti. V prvi četrtini so še držali ravnotežje, saj so zeleno-beli dosegli le pet košev iz igre in proste mete izvajali 1:6, ko pa so se v nadaljevanju razigrali zunanji strelci, se je tehtnica hitro nagnila na domačo stran. Do odmora si je Union Olimpija nabrala že 12 točk naskoka. Razlika v motivaciji in posledično kakovosti je bila še bolj očitna v nadaljevanju. Ljubljančani so zadevali z vseh pozicij, tudi iz atraktivnih akcij, in med strelce so se vpisali praktično vsi, ki so stopili na parket - največ točk so dosegli Blaž Mahkovic 18, Klemen Prepelič 15, Gregor Hrovat 13 in Alen Omić 13.

Kapetan Dino Murić je proti Zadru dosegel dve točki.
Kapetan Dino Murić je proti Zadru dosegel dve točki. FOTO: Damjan Žibert

V prihajajočem tednu Union Olimpijo čakata dve zelo pomembni preizkušnji. V sredo gostovanje pri nemškem Bambergu, kjer nujno potrebuje zmago za ohranitev upanja na Top 16 evropskega pokala, v soboto pa še gostovanje pri Igokei.