Las Palmas, 02. 09. 2014 21.38 |

Slovenska košarkarska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v Španiji na tretjem obračunu, vknjižila še tretjo zmago. Z dobrim drugim polčasom so zlomili odpor Južne Koreje in zmagali z 89:72. Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil Goran Dragić (22 točk).

Slovenska košarkarska reprezentanca je po zmagah nad Avstralijo in Mehiko, pred dvobojem z Južno Korejo veljala za papirnatega favorita. A favoriti so se na letošnjem svetovnem prvenstvu nekajkrat že opekli. Kot zadnji Litvanci, ki so morali danes priznati premoč Avstralcem. In to čete Jureta Zdovca ni posebej izučilo. Sploh po videnem v prvem polčasu. Uvodna četrtina je namreč pripadla Južni Koreji (21:19), zasedbi polni elana, ki je tudi nadaljevala v podobnem ritmu. Počasi pa so stopnjo agresivnosti v obrambi začeli dvigovati Slovenci, ki so do odmora ujeli in za točko prehiteli nepopustljivega tekmeca (40:39).

Očitno pa je ob polčasu slovenski selektor nekoliko 'povzdignil glas', svojim varovancem povedal nekaj krepkih, saj so s nadaljevanju zaigrali tako, kot so navijači od njih pričakovali že na samem začetku. Z agresivno obrambo in dobro igro v napadu, so namreč hitro pobegnili tekmecu. Razpoložen je bil predvsem kapetan Goran Dragić, ki je razigral celotno moštvo in Slovenci so si že pred sklepnim delom dvoboja zagotovili tretjo zmago na tretjem dvoboju SP. A Korejci niso popuščali.

Jaka Klobučar ni imel svojega dne.
Jaka Klobučar ni imel svojega dne. FOTO: fiba.com

Trudili so se, da bi se v zadnjih desetih minutah dvoboja vsaj približali uglednemu tekmecu, Slovenci pa so želeli zadržati visoko prednost. Selektor Zdovc je v zadnjih minutah ponudil priložnost tudi novincu Alekseju Nikoliču, ki pa bo moral na prve točke v Španiji še počakati. Slovenci so se ob koncu veselili zmage z 89:72.

Šele v drugem polčasu ...
"Čestitam igralcem za zmago, saj to ni bila lahka tekma. Nasprotnik, ki ga moraš na papirju premagati, je vedno najbolj neugoden. Začeli smo malce bolj sproščeno, ne dovolj čvrsto v obrambi in Južna Koreja je to takoj kaznovala. Šele v drugem polčasu smo ujeli ritem in z boljšo obrambo prišli do nekaj lahkih košev, ki so nam dali prednost. Jutri nas čaka podobna zgodba, zato se moramo dobro pripraviti na Angolo in skušati čim prej rešiti vprašanje zmagovalca," je po zmagi povedal slovenski selektor Zdovc, ki je s svojimi zbranci že osredotočen na dvoboj z Angolo.