Madrid, 12. 09. 2014 22.21 |

Na košarkarskem svetovnem prvenstvu sta se v drugem polfinalu pomerili reprezentanci Srbije in Francije. Francozi, ki so presenetljivo izločili Špance, so bili proti Srbom vso tekmo v zaostanku in v izenačeni končnici so bili Srbi zasluženo boljši (90:85). Srbija se bo v velikem finalu SP pomerila z reprezentanco ZDA.

V prvem polfinalu je ZDA dosegla zanesljivo zmago proti Litvi in se brez poraza načrtovano uvrstila v finale svetovnega prvenstva. Drugi polfinale je ponudil dvoboj Francije in Srbije, moštev, ki sta se že srečali v skupinskem delu tekmovanja. Francozi so takrat zmagali za točko (74:73), tokrat so jim Srbi vrnili in zmagali za pet točk (90:85).

Francozi so v četrtfinalu pripravili veliko presenečenje, ko so izločili favorizirano gostiteljico SP Španijo, medtem ko so Srbi visoko premagali Brazilce. Polfinale so veliko bolje začeli Srbi, ki so sredi prve četrtine proti Francozom vodili že za 10 točk (20:10), ob koncu prvega dela je bilo 21:15. Tudi v drugi četrtini so še povišali prednost, bilo je +15 (30:15) in razigrani Srbi so v prvem polčasu povsem zasenčili Francoze, ki nikakor niso pokazali igre iz prejšnjega dvoboja. Tri minute pred polčasom so Srbi vodili že za 18 točk (43:25), ob polčasu pa je bilo 46:32. Prvi strelec polčasa je bil Miloš Teodosić, ki je dosegel 18 točk in je zgrešil le en met iz igre.

Drugi polčas se je nadaljeval v podobnem ritmu, Srbija je vodila in tesno dobila tretjo četrtino (15:14), a je vseeno vodila za 15 točk (61:46). Varovanci selektorja Saše Đorđevića so tudi v zaključnem delu vodili, a so Francozi znižali zaostanek po zaslugi izvrstnega Nicolasa Batuma na 63:57 šest minut pred koncem, minuto kasneje je bilo le še + 4 (65:61), minuto pred koncem pa 82:79 in slabih 18 sekund pred koncem le še + 2. Vseeno so Srbi vzdržali pritisk v zaključku in se veselili velike zmage (90:85), ki jih je popeljala v finale in do dvoboja z reprezentanco ZDA. Pri Srbih je bil najboljš Teodosić (24 točk), pri Francozih pa Batum (35 točk).

Srbija je bila v polfinalu boljša od Francije.