Ljubljana, 20. 01. 2015 21.49 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v tretjem krogu drugega dela evropskega pokala v Stožicah z 80:90 klonili proti münchenskemu Bayernu. Ljubljančani so v drugi četrtini vodili že za 16 točk, po mrku v drugem polčasu pa utrpeli drugi poraz v drugem delu.

Varovanci Aleša Pipana so obračun s favoriziranim in izjemno bogatim münchenskim Bayernom začeli odlično. Ljubljančani so prvo četrtino dobili z osmimi točkami razlike, v drugi pa je stekel tudi met z razdalje. Do polčasa so 'zmaji' iz 15 poskusov zadeli sedem trojk, izza črte pa je bilo natančnih kar sedem različnih košarkarjev. Na drugi strani sta pri Bavarcih voz vlekla predvsem oba igralca pod samim obročem, Vladimir Štimac in John Bryant, ki sta skupaj do odmora dosegla 24 točk, kljub temu pa so si košarkarji Uniona Olimpije pred tretjo četrtino priigrali 14 točk naskoka. Najvišja prednost je v drugi četrtini sicer znašala 16 točk.

Drugi polčas so gostje začeli odločno. Znova sta bila razpoložena Štimac in Bryant, po dveh zaporednih koših Brycea Taylorja pa je prednost Ljubljančanov skopnela na vsega sedem točk. Pipan se je takoj odzval z minuto odmora. Ta ni prinesla želenega učinka in prednost Uniona Olimpije je pred zadnjim delom igre znašala le še šest točk.

Vladimir Štimac je bil nerešljiva uganka za centre Uniona Olimpije.
Vladimir Štimac je bil nerešljiva uganka za centre Uniona Olimpije. FOTO: Damjan Žibert

Tudi zadnji del se ni začel po željah domačih gledalcev. Varovanci slovitega srbskega stratega Svetislava Pešića so dosegli sedem točk zapored in prvič po samem uvodu tekme povedli. Gostiteljem še naprej ni stekel met iz igre, Bayern pa je vztrajno višal prednost. Po delnem izidu 25:1 je slabih pet minut pred koncem prednost Bavarcev narasla na 13 točk in zmagovalec je bil odločen. Borbeni košarkarji Uniona Olimpije so se sicer še uspeli približati na tri točke zaostanka, a kaj več jim ni uspeli in so tako vknjižili drugi poraz v drugem delu tekmovanja. Bayern je prišel do tretje zaporedne zmage.

Union Olimpija – Bayern München 80:90 (29:21, 24:18, 11:19, 16:32)
Murić 16, Marinović 13; Štimac 24, Bryant 18.