Ljubljana, 28. 11. 2016 18.37 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 11. krogu lige Aba izgubili v Stožicah proti vodilni Crveni zvezdi (67:85). Beograjčani tako kot edini ostajajo stoodstotni v tej sezoni, Olimpija pa ostaja pri le treh zmagah, od tega je zgolj eno zabeležila po rednem delu.

Najboljši strelec tekme je bil gostujoči Ognjen Kuzmić, ki je vknjižil 20 točk. Pri Unionu Olimpiji jih je največ, 18, prispeval Brandon Jefferson, po 12 pa sta jih dodala Devin Oliver in Nikola Janković. Olimpija se je sicer v prvem polčasu dobro upirala Beograjčanom (41:43), odločila pa je slaba tretja četrtina, po kateri so si gostje priigrali dovolj veliko prednost za miren zaključek tekme v Stožicah. S tem so košarkarji Crvene zvezde, ki so edina evroligaška ekipa v jadranski ligi, vknjižili še enajsto zmago na 11 tekmah aktualne sezone lige Aba. Za Olimpijo je to bil še sedmi ligaški poraz.

Ljubljančani so v prvem polčasu kljubovali močnim Beograjčanom. V prvi četrtini so bili resda vseskozi v rezultatskem primanjkljaju, zaostanek sedmih točk iz devete minute (18:25) pa so z resno igro v obrambi ter učinkovito v napadu nevtralizirali in v 15. minuti prvič na dvoboju povedli s 37:36. Do konca prve polovice tekme se je odvijal izenačen boj, malenkostno bolje pa so končnico odigrali gosti, ki so se na polčas podali z majhno prednostjo dveh točk (41:43).

Izbranci Gašperja Okorna so bili do 27. minute dokaj enakovredni gostom (50:53), v zaključku tretje četrtine pa so povsem popustili in dovolili tekmecem, da so jim ušli na 12 točk (56:68). Union Olimpija je po tem zaostanku popustila in varčevala moči za naslednje tri dvoboje v tem tednu. V sredo jo v evropskem pokalu čaka gostovanje pri izraelskemu Hapoelu iz Jeruzalemu, v petek bo v državnem prvenstvu gostovala v Škofji Loki, dan kasneje pa jo v Zagrebu čaka še tekma v ligi Aba s Cedevito.