Rogaška Slatina, 24. 07. 2014 21.48 |

Slovenska košarkarska reprezentanca je na prvi pripravljalni tekmi za svetovno prvenstvo v Španiji v Rogaški Slatini z 92:80 ugnala izbrano vrsto Kanade. V četi Jureta Zdovca je bil z 19 točkami najbolj učinkovit Domen Lorbek.

Slovenija je z zmago začela niz štirinajstih prijateljskih tekem v okviru priprav na svetovno prvenstvo, ki se bo v Španiji začelo konec avgusta. V Rogaški Slatini je v prvem krogu turnirja za pokal Adecco premagala Kanado z 92:80. V naslednjih dveh dneh bo Slovenija igrala še dve prijateljski tekmi; v petek v Murski Soboti proti reprezentanci Gruzije, v soboto tudi ob 20.05 pa znova v Rogaški Slatini proti Ukrajini. Te tekme ter turnir Telemach v Stožicah po dvajsetem avgustu so za slovenske ljubitelje košarke edine priložnosti za ogled junakov v živo. Že v ponedeljek reprezentanca potuje na Kitajsko, kjer jo čakajo štiri preizkušnje, tri bo opravila na turnirju v Litvi sredi avgusta, generalka za SP pa bo obračun z ZDA na Kanarskih otokih nekaj dni pred začetkom mundiala.

Tako kot na naslednjih tekmah je Slovenija nastopila brez dveh glavnih adutov, Gorana Dragića in Erazma Lorbka, selektor Jure Zdovc pa je na klopi pustil tudi Eda Murića, Tomaža Bolčino in Alekseja Nikoliča.

V izbrani dvanajsterici ni zaigral Matej Krušič, ostalim igralcem pa je selektor priložnost ponudil že v uvodni četrtini. Temu primerno je bila igra raztrgana, bolj kot rezultat pa je strokovni štab reprezentance zanimal odziv določenih košarkarjev, ki so prvič oblekli članski dres, ali pa se ekipi pridružili po daljšem času.

Jaka Klobučar je bil z 18 točkami drugi strelec tekme.
Jaka Klobučar je bil z 18 točkami drugi strelec tekme. FOTO: Damjan Žibert

Temelje zmage je Slovenija pričela graditi ob zaključku prvega polčasa, ko je prvič prišla do nekoliko otipljivejše prednosti (74:58), dokončno pa je tekmeca, ki je na Fiba lestvici uvrščen na 25. mesto (Slovenija je 13.), strla v tretji četrtini, ko je prednost narasla na 74:58. Ključno je bilo odlično metanje izza polkroga, od koder je Slovenije v tem delu igre zadela šest od sedmih poskusov.

Največ točk so zbrali Domen Lorbek (19), ki je zgrešil le en met iz igre (2:3 za dve točki, 3:3 trojke), Jaka Klobučar, ki je imel ob 18 točkah (3:4 za 2 točki, 3:4 trojke) še pet podaj, Zoran Dragić (13) ter Jure Balažič (12).

Slovenija – Kanada 92:80 (18:19, 21:15, 35:24, 18:22)
Lorbek 19, Klobučar 18, Z. Dragić 13; Shepherd in Joseph po 11.