Stožice, 01. 10. 2015 18.12 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v prvem krogu lige ABA v Stožicah z 91:76 premagali makedonsko ekipo MZT Skopje, ki jo vodi slovenski trener Aleš Pipan. Za Ljubljančane je največ, 19 točk dosegel Sava Lešić, 14 jih je dodal še Zack Wright.

Zmaji so z izjemo zaostankov 2:4 in 26:28 vodili praktično celotno tekmo, prvo občutnejšo vodstvo pa so si priigrali v začetku drugega polčasa, ko so po košu Saša Zagorca v 25. minuti povedli za 14 točk (53:39). Pipanova četa se je še pred iztekom tretjega dela uspela približati na 56:62, nakar je reagiral trener Gašper Potočnik. Minuta odmora je pomagala, saj so do začetka zadnje četrtine Ljubljančani znova ušli na +10 (70:60). Prednost so zmaji rutinirano zadržali vse do konca in slavili z izidom 91:76. Največ, 19 točk je pri Ljubljančanih dosegel Sava Lešić, Zack Wright pa jih je dodal 14. Olimpija bo tekmo 2. kroga igrala v ponedeljek, 5. oktobra, ko bo gostovala pri Igokei.

"Čestitke igralcem in strokovnemu štabu za zmago. Tekma ni bila lahka, pa čeprav rezultat mogoče kaže na to. Prvo srečanje sezone je vedno težko. Mislim, da smo odigrali solidno, a s kar nekaj napakami, ki pa so za ta del prvenstva popolnoma normalne. Imamo ogromno rezerve v igri. Zmaga je dokaz, da smo na pravi poti in da smo dobro delali do sedaj. Pomembno je, da smo osvojili dve točki," je po tekmi dejal trener Olimpije Gašper Potočnik.

Krka poražena v Podgorici
Nekoliko slabše je sezono začel drugi slovenski predstavnik Krka. Novomeščani so na gostovanju morali morali priznati premoč črnogorski Budućnosti (65:81). Slednja je hitro povedla s 3:0, nakar je Krka odgovorila z dvema košema, Črnogorci pa so hitro vzeli vajeti igre v svoje roke. V šesti minuti so vodili z 10:4, do 10. minute pa razliko povečali na 22:10, kar je bil tudi izid prve četrtine. Novomeščanom ni nič kaj bolje šlo na začetku drugih 20 minut. V 13. minuti je semafor kazal že 29:12, ob koncu 20 minute pa je bilo 42:28.

Vendar se gosti niso vdali. V tretji četrtini so začeli lov za Budućnostjo, iz minute v minuti pa so ji bili bližje. V 27. minuti je Stefan Sinovec zadel za 46:47, v 28. minuti pa je Suad Šehović s štirimi točkami svoji ekipi spet priigral prednost z 51:46, Aleks Marić pa je zadel za 53:49. Šehović je v zadnjih sekundah tretje četrtine dodal še tri točke in Budućnost popeljal na 56:54. Isti igralec je dal trojko v 32. minuti, nato je v isti minuti zadel še za dve točki, Jure Lalić je zadel za 56:61, domačini pa so v nekaj naslednjih napadih razliko povečali na 70:58 in odločili zmagovalca. Z 22 točkami sta se v domači vrsti izkazala Sead Šehović in Tadija Dragićević, v gostujoči jih je 15 dal Lalić.

Union Olimpija - MZT Skopje 91:76  (22:16, 21:20, 25:22, 23:18)