Francozi z zmago nad Srbijo zacelili rane

Lille, 20. 09. 2015 15.44 |

Francozi, ki so za mnoge bili prvi favoriti letošnjega EuroBasketa, so v tekmi za tretje mesto premagali reprezentanco Srbije. Slednja je tako ostala brez odličja. Pri domačinih je blestel Nando de Colo, ki je vknjižil 20 točk.

Francozi so v tekmo vstopili odločneje in si prvi priigrali nekoliko višjo prednost (16:11), a so se Srbi še pred koncem prve četrtine uspeli vrniti in izenačiti na 16. Z dobro igro so varovanci Saše Đorđevića nadaljevali tudi v začetku druge četrtine in povedli z 20:16, nato pa so Francozi znova prevzeli pobudo in na odmor ob polčasu odšli s petimi točkami prednosti (37:32). V tretjem delu tekme so domačini še nekoliko stopnjevali svojo obrambo in Srbom dopustili zgolj 12 točk, ob koncu tretje četrtine pa so vodili že za 14 točk (58:44). Varovanci Vincenta Colleta so prednost suvereno nadzorovali v zadnji četrtini, Srbom se namreč ni uspelo približati na manj kot devet točk, na koncu pa je na semaforju pisalo 81:68 v korist Francije, pri kateri je največ, 20 točk dosegel Nando de Colo. Center Rudy Gobert jih je dodal 15 in ulovil kar 14 žog pod obročema. 15 točk je dosegel tudi Evan Fournier, zvezdnik lige NBA Tony Parker pa je na zadnji tekmi za reprezentanco dosegel 13 točk in štiri podaje. Pri Srbih je bil s 14 točkami najboljši Bogdan Bogdanović, Nemanja Bjelica jih je dosegel 12. Zatajil je Miloš Teodosić, ki je tokrat v statistiko vpisal le tri točke.

Francozi so osvojili končno tretje mesto na EuroBasketu2015.