Gogi in druščina brez moči, bojevniki pa (še naprej) rušijo vse pred sabo

Miami, 01. 12. 2015 07.16 |

Košarkarji NBA moštva Miami Heat, pri katerih si kruh služita slovenska branilca Goran Dragić in Beno Udrih, so morali v noči na torek priznati premoč Bostonu, Golden State Warriors pa so neverjetno serijo podaljšali na 19 zmag.

Gledalci v AmericanAirlines Areni v Miamiju so pričakovali novo zanesljivo zmago igralcev Miamija. A zgodilo se je ravno obratno. Goran Dragić (9 točk) in druščina so naleteli na izjemno razpoložene člane Boston Celtics, ki so večji del dvoboja narekovali ritem na parketu. Uvodno četrtino so dobili z 32:23, v drugi so bili gostitelji boljši z 28:25, tretja se je končala s 24:24. Tako so gostje v sklepni del dvoboja krenili s šestimi točkami naskoka in vsi v dvorani so verjeli, da bo vročica potek obračuna obranila.

Goran Dragić in druščina niso znali zaustaviti Averyja Bradleyja.
Goran Dragić in druščina niso znali zaustaviti Averyja Bradleyja. FOTO: Reuters

A se jim ni izšlo. Boston je na krilih Averyja Bradleyja (25 točk) še naprej narekoval visok ritem, zadnjo četrtino dobil s 24:20 in se ob koncu veselil zmage s 105:95. Drugi Slovenec pri vročici Beno Udrih ni igral. V noči na torek pa je padel še en mejnik. Prvaki lige NBA, igralci Golden State Warriors, so zmagali še naprej ne poznajo poraza in so neverjetni niz podaljšali na 19 dvobojev. Tokrat so bili s 106:103 boljši od Utaha. Blestel je prvi zvezdnik moštva Stephen Curry, ki je k zmagi prispeval 26 točk.

Miami Heat - Boston Celtics 95:105
Utah Jazz - Golden State Warriors 103:106
Detroit Pistons - Houston Rockets 116:105
Atlanta Hawks - Oklahoma City Thunder 106:100
Chicago Bulls - San Antonio Spurs 92:89
Milwaukee Bucks - Denver Nuggets 92:74
Sacramento Kings - Dallas Mavericks 112:98
Los Angeles Clippers - Portland Trail Blazers 102:87