'Gogi' s 16 točkami Phoenixu pomagal do zmage, 17 točk Udriha ni bilo dovolj

Sacramento, 27. 12. 2014 07.45 |

Moštvo košarkarske lige NBA Phoenix Suns je za peto zaporedno zmago premagalo Sacramento Kings s 115:106. Goran Dragić je v dresu zmagovalcev v 32 minutah dosegel 16 točk, šest podaj in skok. Beno Udrih je ob porazu Memphisa dosegel 17 točk.

Goran Dragić je Phoenixu pomagal do pete zaporedne zmage.
Goran Dragić je Phoenixu pomagal do pete zaporedne zmage. FOTO: Reuters

Isaiah Thomas je v Sacramentu doživel sprejem, kot ga je pričakoval. Svoji nekdanji ekipi je natresel 17 točk in v zadnji četrtini poskrbel, da je Phoenix vodil že za 15 točk. Gledalci so mu že pred srečanjem namenili nekaj nežnih buuujev, a Thomasa to ni zmotilo. Pokazal se je v najboljši luči in izdatno pripomogel k zmagi Phoenixa. Nekaj gledalcev je v znak spoštovanja nekdanjemu članu ekipe nosilo njegov bivši dres s številko 22.

"Zame je bilo lepo, a za tukajšnje gledalce bržkone najbrž ne tako," je po tekmi dejal Thomas. Imel je tudi pomoč soigralcev. Marcus Morris je dosegel 20 točk in devet skokov, Eric Bledsoe je dodal 18 točk in šest podaj, Markieff Morris 17 točk, Goran Dragić pa 16 točk in šest podaj. Zaigral je tudi mlajši Dragić Zoran, a se v minuti ni vpisal med strelce.

Za Sacramento, kjer se je poznala odsotnost obolelega DeMarcusa Cousinsa, je Darren Collison dosegel 19 točk, Rudy Gay jih je dodal 16.

Igralo je tudi moštvo Memphis Grizzlies z Benom Udrihom in izgubilo četrtič zapored. Po podaljšku so grizliji doma klonili proti Houston Rockets s 111:117. Udrih je v 21 minutah dosegel 17 točk, tri skoke in dve podaji. Z 29 točkami je bil najboljši Marc Gasol. Pri Houstonu je 32 točk dosegel James Harden. Z 21 točkami je bil uspešen še igralec s klopi Josh Smith, ki se je ekipi pridružil le nekaj ur pred tekmo. Poleg tega je ujel še osem odbitih žog.

Memphisu ni pomagal niti razpoloženi Beno Udrih.
Memphisu ni pomagal niti razpoloženi Beno Udrih. FOTO: Reuters

Harden je bil tudi mož odločitve v podaljšku, v dodatnih petih minutah je vknjižil še štiri točke, prav toliko kot Dwight Howard. Slednji je tekmo končal le pri šestih točkah, a se je njegov učinek zelo poznal v podaljšku. Trevor Ariza je prispeval še 15 točk in 10 skokov.

V ostalih tekmah so Boston Celtics s 107:109 izgubili proti Brooklyn Nets, Orlando Magic proti Cleveland Cavaliers z 89:98, Atlanta Hawks pa proti Milwaukee Bucks s 77:107. Detroit Pistons so bili s 119:109 boljši od Indiana Pacers, New Orleans Pelicans so San Antonio Spurs premagali s 97:90, Oklahoma City Thunder pa Charlotte Hornets z 98:75. Dallas Mavericks so Los Angeles Lakers premagali s 102:98, Denver Nuggets so bili od Minnesota Timberwolves boljši s 106:102, Portland Trail Blazers pa so Philadelphia 76ers visoko premagali s 114:93.