Gogijev šov sredi Minnesote zadostoval za zmago

Minnesota, 08. 01. 2015 07.32 |

Slovenski košarkarski branilec Goran Dragić še naprej blesti v dresu Phoenix Suns. Ljubljančan se je tokrat 'znesel' nad zvezdniki NBA moštva Minnesota Timberwolves. Sonca so zmagala s 113:111. Zoran Dragić ni igral.

Košarkarji NBA moštva Minnesota Timberwolves so zašli v globoko krizo. Njihovi zvezdniki namreč že trinajsti dvoboj zapored niso okusili slasti zmage, čeprav so ji bili nadvse blizu. 'Uničil' jih je v zadnji četrtini izjemni Gerald Green, ki je kar 15 od svojih 21 točk dosegel v sklepnem delu dvoboja. Sicer pa so gostitelji dvoboj začeli bolje, dobili prvo četrtino s 25:20 in nadzirali potek dvoboja. Ob polčasu je njihova prednost znašala tri točke.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

V tretji četrtini so se še naprej držali začrtanega, imeli vodstvo vseskozi v svojih rokah, potem pa je prišel zaključek in minute resnice za prekinitev negativnega niza. Takrat se je ob izjemnem Goranu Dragiću (25 točk) prebudil še Green in Timberwolves niso imeli več moči, da bi jih zaustavili. Sonca so zmagala s tesnih 113:111 in vknjižila načrtovano zmago.

Memphis Bena Udriha je izgubil na gostovanju pri Atlanta Hawks (86:96), Šempetrčan pa se v 18 minutah ni vpisal med strelce.

Minnesota Timberwolves - Phoenix Suns 111:113
Atlanta Hawks - Memphis Grizzlies 96:86
Charlotte Hornets - New Orleans Pelicans 98:94
Cleveland Cavaliers - Houston Rockets 93:105
Philadelphia 76ers - Milwaukee Bucks 77:97
Washington Wizards - New York Knicks 101:91
Brooklyn Nets - Boston Celtics 81:89
Chicago Bulls - Utah Jazz 77:97