Golden State dosegel že 44. zmago

New York, 25. 02. 2015 09.10 |

Košarkarji moštva Golden State Warriors so v ligi NBA gostovali v Washingtonu in po zmagi s 114:107 utrdili vodilni položaj v tekmovanju. Ključen je bil učinek Stephena Curryja, ki je prejšnjo tekmo zaradi poškodbe noge izpustil, v prestolnici pa dosegel kar 32 točk ter temu dodal osem podaj in tekmecem ukradel dve žogi.

Golden State je vpisal peto zmago v šestem nastopu. Tega niso mogli preprečiti niti Paul Pierce s 25 točkami, Poljak Marcin Gortat s 16 točkami in 11 skoki ter John Wall, ki je 16 točkam dodal 11 podaj. Nazadnje je bilo tesno štiri minute in pol pred koncem, ko so domači znižali na 97:100, a so gostje takoj dosegli koš in razliko držali do konca. Na vzhodu je Cleveland po zmagi s 102:93 v Detroitu v centralni skupini ujel Chicago. V začetku drugega polčasa je Detroit še vodil s 67:53, nato pa so se prebudili gostje, ki so izenačili na 70. točk in v zadnjem delu dobili dvoboj. Kevin Love je pri zmagovalcih dosegel kar 24 točk, pri čemer je prav vse zadel z metom z razdalje za tri točke. Temu je dodal devet skokov. LeBron James je ob 19 točkah zbral 11 podaj, Kyle Irving je dosegel 18 točk.

Stephen Curry
Stephen Curry FOTO: Reuters

"Moram imeti samo dober ritem in položaj in nocoj je bilo tako," je svoj učinek pokomentiral Love. Pri domačih je 22 točk dosegel Reggie Jackson, točko manj je vknjižil Kentavious Caldwell-Pope. James je z enajstimi podajami na večni lestvici podajalcev prehitel legendarnega Scottieja Pippna za sedem podaj. Dallas je bil doma z 99:92 boljši od vodilne ekipe atlantske skupine in druge ekipe vzhoda Toronta. Odločilna je bila zadnja četrtina, ki so jo Teksačani dobili s 25:15. Pri domačih sta izstopala Monta Ellis z 20 in Nemec Dirk Nowitzki z 18 koši. Zanimivo je, da so domači končnico odigrali brez branilca Rajona Ronda, ki se je v tretji četrtini pri zaostanku 53:62 sprl s trenerjem Rickom Carlislejem. "Imela sva različni mnenji," je to pokomentiral Carlisle, košarkar pa je o dogodku molčal. DeMar DeRozan je v dresu Toronta dosegel 18 točk.

Oklahoma City Thunder je ugnala Indiana Pacers s 105:92. Tretji trojni dvojček v sezoni je pri tem dosegel Russell Westbrook z 20 točkami, 11 skoki in 10 podajami. Tri točke več je dosegel Serge Ibaka. Pri poražencih je bil z 21 točkami najboljši CJ Miles.

Washington Wizards - Golden State Warriors 107:114
Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 93:102
Oklahoma City Thunder - Indiana Pacers 105:92
Dallas Mavericks - Toronto Raptors 99:92