Goran Dragić drugi strelec Phoenixa ob zmagi nad Clevelandom

Phoenix, 14. 01. 2015 07.41 |

Moštvo lige NBA Phoenix Suns je doma premagalo Cleveland Cavaliers s 107:100. Goran Dragić je bil z 18 točkami drugi najboljši strelec ekipe, k temu je dodal še štiri podaje in dva skoka, s 35 točkami je prednjačil Markieff Morris. Zoran Dragić za Phoenix ni igral.

Clevelandu proti razpoloženemu Phoenixu ni pomagala niti vrnitev LeBrona Jamesa, konjeniki so izgubili šesto tekmo zapored. James je po dvotedenskem premoru dosegel 33 točk, kar pa ni bilo dovolj za razpoložene gostitelje iz Phoenixa. "Pred dvema tednoma nisem mogel tako igrati. To, da sem znova na parketu, je zame fantastičen občutek," je po tekmi dejal James, ki ni igral od 28. decembra. V dresu Phoenixa je bil neustavljiv Markieff Morris, ki je s 35 točkami poskrbel za rekord kariere, domači pa so Cleveland razorožili predvsem v zadnji četrtini, potem ko so v zadnjih treh minutah in pol dosegli delni izid 11:3. Morris po tekmi ni želel govoriti z novinarji, je pa nekaj besed sedmi sili namenil Goran Dragić, ki je bil z 18 točkami drugi strelec moštva. "Morris je superzvezdnik, all-star igralec, vse," je dejal Dragić o soigralcu in dodal: "Igral je res neverjetno, danes je bil naša gonilna sila." Sonca so zmagala na 11 od zadnjih 15 odigranih tekem.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Tekmo v Indianapolisu je odločil Mo Williams. Indiana Pacers so s 101:110 izgubili proti Minnesota Timberwolves, Williams pa je dosegel rekord kariere z 52 točkami, s čimer je Minnesota prekinila niz 15 zaporednih zmag. Williams je 37 točk dosegel v drugem polčasu, od tega kar 21 v zadnji četrtini. Williamsov prejšnji rekord je bil 44 točk na eni tekmi. Andrew Wiggins je tokrat dodal 20 točk, Thaddeus Young pa 11. Za Indiano, ki je izgubila drugič zapored, je bil prvi strelec C.J. Miles z 22 točkami.

V preostalih tekmah so Philadelphia 76ers s 87:105 izgubili proti Atlanta Hawks, Washington Wizards so bili s 101:93 boljši od San Antonio Spurs, Utah Jazz so s 105:116 klonili proti Golden State Warriors. Sacramento Kings so po podaljšku morali priznati premoč Dallas Mavericks s 104:108, Los Angeles Lakers pa so v rednem delu klonili proti Miami Heat s 75:78.

Indiana Pacers - Minnesota Timberwolves 101:110
Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 87:105
Washington Wizards - San Antonio Spurs 101:93
Phoenix Suns - Cleveland Cavaliers 107:100
Utah Jazz - Golden State Warriors 105:116
Sacramento Kings - Dallas Mavericks 104:108 (podaljšek)
Los Angeles Lakers - Miami Heat 75:78