Goran Dragić in Miami Heat le korak oddaljeni od prepada

Miami, 12. 05. 2016 07.52 |

Košarkarji Miami Heat so izgubili peto tekmo polfinala vzhodne konference lige NBA. Ekipa Toronto Raptors je bila pod domačima obročema boljša z izidom 99:91, Kanadčani pa so v polfinalni seriji povedli s 3:2 v zmagah. V finale Vzhoda bo napredovalo moštvo, ki bo prvo doseglo štiri zmage.

Najboljši igralec tekme je bil košarkar Toronta DeMar DeRozan, ki je v statistiko vpisal 34 točk. Kyle Lowry je dodal 25 točk. V majici Miamija je Dwyane Wade prispeval 20 točk, Ljubljančan Goran Dragić pa je dosegel 13 točk, met iz igre 6-14, met za tri točke 1-4, pet skokov in dve podaji. Enak izkupiček, 13 točk, je dosegel Josh Richardson s klopi. Toronto je le zmago oddaljen od napredovanje v konferenčni finale. Prvo uvrstitev v finale Vzhoda lige NBA bo lovil v noči na soboto v Miamiju. Goran Dragić je bil delno tudi tragična figura dvoboja, saj je v zadnjih minutah zapravil pomemben napad. Miami je namreč v zadnji četrtini skoraj izničil visoko prednost gostiteljev, dobro minuto pred koncem pa je Dragić izgubil žogo. Kazen je sledila že v naslednjem napadu, ko je Lowry zadel trojko za vodstvo 93:87. Dodatno težavo si je Miami nakopal s poškodbo Luol Denga, ki si je poškodoval zapestje. Zdravniški pregledi bodo pokazali, ali bo lahko Anglež igral na naslednji tekmi. Miami je sicer že brez centra Hassana Whitesida.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

V finale na Zahodu so se že uvrstili branilci naslova Golden State Warriors. S 4:1 v zmagah so odpravili Portland, znova pa je odločilno vlogo odigral MVP lige NBA Stephen Curry. Dosegel je 29 točk, od tega 14 v zadnjih dvanajstih minutah. Warriors se bodo v konferenčnem finalu oziroma polfinalu lige pomerili z zmagovalcem dvoboja San Antonio - Oklahoma, kjer slednja vodi s 3:2.