Goran Dragić in soigralci zaustavili bojevnike

Phoenix, 10. 11. 2014 07.41 |

Goran Dragić je s soigralci pri Phoenix Suns v ligi NBA poskrbel, da je "padla" še zadnja nepremagana ekipa. Sonca so namreč v domači dvorani v Arizoni s 107:95 ugnala Golden State Warriors in jim prizadejala prvi poraz v novi sezoni. Goran Dragić je k zmagi prispeval 19 točk.

Goran Dragić je tekmo začel v prvi peterki in v 29 minutah na parketu 19 točkam, 13 jih je dosegel že v prvem polčasu, dodal še dva skoka, tri podaje ter tri ukradene žoge. Njegovega brata Zorana spet ni bilo v ekipi. "Bila je to lepa zmaga, saj smo premagali do zdaj neporaženo ekipo, ki ima odlične posameznike in ki igra atraktivno košarko. Vedeli smo, da bo utrujena, saj je sinoči igrala v Houstonu. Zato smo jo v tretji četrtini še dodatno stisnili, izgubila je nekaj žog, ni bila več ista in tu se je tekma začela lomiti. Naša prednost je brez dvoma ta, da imamo homogeno ekipo in da imamo niz igralcev, ki lahko dosežejo po deset, dvajset točk. Tudi sam se iz tekme v tekmo bolje počutim. Začel sem zadevati tudi trojke, tako da z optimizmom gledamo v prihodnost," je po tekmi povedal slovenski zvezdnik. Pri gostiteljih, ki so večji del tekme zaostajali, do zmage pa prišli po izjemni zadnji četrtini, ko so tekmece nadigrali s 36:16, se je sicer najbolj izkazal Isaiah Thomas. Slednji je 15 od svojih skupno 22 točk dosegel v zadnji četrtini, Gerald Green pa je prav tako blestel v zadnjem delu tekme, ko je dosegel 16 od svojih skupno 19 točk večera. Več kot deset točk je v dresu Phoenixa zbral še Marcus Morris (17).

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Pri gostih, ki so izgubili kar 27 žog, je bil z 28 točkami in desetimi podajami, s čimer mu je uspel četrti dvojni dvojček to sezono, najboljši Stephen Curry, ki pa je v drugem polčasu zmogel le šest točk. Draymond Green je k izkupičku bojevnikov, ki so sicer igrali brez poškodovanega Klaya Thompsona, dodal 22 točk. Prvo zmago v sezoni so dosegli Los Angeles Lakers. V šestem nastopu so premagali Charlotte Hornets. Tekmeca so v drugem polčasu nadigrali s 65:41, najboljša strelca pa sta bila Kobe Bryant in Jeremy Lin, ki sta dosegla po 21 točk. Tako je zdaj edina ekipa v ligi, ki še nima zmage, Philadelphia. Sinoči je visoko izgubila proti Torontu (88:120) in je na poti rekordnega črnega dosežka iz sezone 1972/73. Tedaj je tekmovanje odprla s petnajstimi zaporednimi porazi, redni del pa je končala pri 73 porazih, kar je še vedno rekord lige NBA.

Phoenix Suns - Golden State Warriors 107:95
Brooklyn Nets - Orlando Magic 104:96
Detroit Pistons - Utah Jazz 96:97
Oklahoma City Thunder - Sacramento Kings 101:93
Toronto Raptors - Philadelphia 76'ers 120:88
Dallas Mavericks - Miami Heat 96:105
Portland Trail Blazers - Denver Nuggets 116:100
Los Angeles Lakers - Charlotte Hornets 107:92