Goran Dragić s 26 točkami ponovil osebni rekord v končnicah v ligi NBA

Miami, 04. 05. 2016 07.37 |

Slovenski organizator igre Goran Dragić v končnici košarkarske lige NBA kaže odlične predstave. Ljubljančan je s 26 točkami prispeval pomemben delež k zmagi Miami Heat s 102:96 po podaljšku pri Toronto Raptors na prvi tekmi polfinala vzhodne konference lige NBA.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP
Tako kot na odločilni sedmi tekmi prvega kroga končnice, ko je Miami izločil Charlotte, je bil Goran Dragić tudi na prvi tekmi drugega kroga v Torontu najboljši igralec tekme in prvi strelec. Dragić, ki bo ta teden praznoval 30. rojstni dan, je s 26 točkami ponovil osebni rekord v končnicah. Šestindvajset točk je dosegel ob metu iz igre 10:20, ob tem pa je imel še šest skokov in dve podaji, zadel je tudi tri trojke v štirih poskusih. V majici Miamija se je zelo dobro odrezal tudi Dwyane Wade, ki je sedem od 24 točk prispeval v podaljšku. Novo zmago, za napredovanje v konferenčni finale bo treba zmagati štirikrat, bodo Dragić in druščina lovili v Torontu v noči na petek. Na izenačeni tekmi je bil Miami na pragu zmage že v rednem delu, ko je v zadnji četrtini povedel za 10 točk (79:69), a so gostitelji vztrajno nižali razliko. Josh Richardson je 19 sekund pred koncem Miami še povedel v vodstvo z 89:83. Terrence Ross je pet sekund pred koncem zadel trojko za 89:86, takoj nato pa spet dobil žogo in zadel prosti met za -2. Po hitrem prekršku je Hassan Whiteside spet zvišal na tri, s piskom sirene pa je Kyle Lowry izenačil na 90:90. Podaljšek je Miami začel z delnim izidom 8:0 in vendarle dobil prvo tekmo. "Danes smo morali zmagati dvakrat," je po tekmi kratko povedal Wade, ki je bil posebej razigran v podaljšku, ko je dosegel sedem od 12 točk Miamija, tudi zadnje tri, ko se je Kanadčanom vnovič ponudila priložnost, da s trojko pridejo do izenačenja.

Klay Thompson
Klay Thompson FOTO: Reuters

Na Zahodu so Golden State Warriors premagali Portland Trail Blazers s 110:99 in povedli z 2:0 v zmagah. Dolgo je kazalo na presenečenje Portlanda, ki je v prvem polčasu povedel že s 45:28, pred zadnjo četrtino pa še vedno vodil s + 11. Sledila je izjemna zadnja četrtina Golden Statea, ta je zadnji del dobil s 34:12. Pet minut in pol pred koncem je Klay Thompson s trojko poskrbel za prvo vodstvo svoje ekipe v zadnjem delu, ki je razliko nato le še višala. Skupaj je Thompson dosegel kar 27 točk, Draymond Green je 17 točkam dodal 14 skokov. Pri poražencih je s 25 točkami izstopal Damian Lillard.