Grizliji boljši še od New Orleansa

Memphis, 04. 11. 2014 07.35 |

Košarkarji NBA moštva Memphis Grizzlies so v noči na torek vknjižili četrto zaporedno zmago v letošnji sezoni. Tokrat so bili Beno Udrih in druščina uspešnejši od New Orleans Pelicans (93:81).

Potem, ko je zasedba New Orleansa v noči na ponedeljek metala kar 42 odstotno in tekmecu nasula 102 točki, so se strokovnjaki pred njihovim gostovanjem v Memphisu spraševali, ali jih Beno Udrih in druščina lahko zaustavijo. Po končanem dvoboju je bil odgovor pritrdilen, Marc Gasol je skupaj s soigralci še enkrat več na začetku letošnje sezone blestel, met tekmeca je bil 34 odstoten, ob koncu pa so se gostitelji veselili zmage s 93:81.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

"Nismo stopili na parket z željo, da jih premagamo 110:108," je po dvoboju priznal trener grizlijev Dave Joerger in nadaljeval: "Želeli smo jih dobiti v mlin, jih dobro pokrili in rezultat je prišel. Tekmeca smo psihološko prebrali." Ob tem dodajmo, da so bili igralci New Orleansa Memphisu enakovredni le v drugi četrtini (20:20). Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil Gasol (16 točk), slovenski branilec Udrih pa je v 17 minutah k zmagi dodal devet točk, dva skoka in štiri podaje.

Memphis Grizzlies - New Orleans Pelicans 93:81
Philadelphia 76ers - Houston Rockets 93:104
Brooklyn Nets - Oklahoma City Thunder 116:85
Dallas Mavericks - Boston Celtics 118:113
Denver Nuggets - Sacramento Kings 105:110
Los Angeles Clippers - Utah Jazz 107:101