Helios Suns ostal brez napredovanja v pokalu Fiba

Vilnius, 01. 12. 2015 19.39 |

Košarkarji Helios Suns so v šestem krogu pokala Fiba še petič izgubili in ostali brez nastopa med 32 najboljšimi ekipami v tem tekmovanju. Na gostovanju v Litvi jih je premagala ekipa Pieno Zvaigzdes s 86:77 (28:22, 42:43, 62:55).

Helios se v pokalu Fiba ni izkazal (fotografija je simbolična).
Helios se v pokalu Fiba ni izkazal (fotografija je simbolična). FOTO: Reuters

Domžalski košarkarji so imeli po zmagi v petem krogu na Poljskem proti vodilni ekipi skupine I Turow Zgorzelec še vedno možnosti, da bi tudi po novem letu igrali v Evropi. Da bi to uresničili, bi morali premagati Pieno Zvaigzdes z več kot 10 točkami razlike, vendar bi moral tudi poljski Turow Zgorzelec izgubiti pri vodilnem Ventspilsu. Latvijci so svoj del naloge opravili, saj so s 94:73 premagali Poljake, medtem ko je Helios Suns v Pasvalys ostal praznih rok.

Ob polčasu so varovanci Gašperja Okorna še imeli nekaj upanja, da bi se domov vrnili z zmago in potrebno razliko, toda zanje je bila potem usodna tretja četrtina, v kateri so jim domači košarkarji v 28. minuti pobegnili na deset točk razlike (62:52). Do konca tekme so domačini brez težav držali prednost in se z zmago veselili tudi napredovanja med 32 ekip, ki bodo po novem letu nadaljevali v pokalu Fiba.

Najboljši strelci domžalske ekipe so bili Hugh Robertson (19 točk), Đorđe Lelić (18) in Marijan Čakarun (16), medtem ko je bil pri Litovcih najbolj učinkovit Američan Demond Carter (21).

Pieno Zvaigzdes - Helios Domžale 86:77 (28:22, 42:43, 62:55)