Houston ostaja neporažen tudi po dvoboju s prvaki

Houston, 07. 11. 2014 08.05 |

V košarkarski lige NBA so ponoči odigrali dve tekmi. Houston je z 98:81 ugnal San Antonio in v šestem nastopu v novi sezoni zabeležil še šesto zmago, s čimer je vodilna ekipa lige. V Portlandu pa so domači visoko s 108:87 ugnali Dallas.

Dwight Howard je bil proti San Antoniu neustavljiv.
Dwight Howard je bil proti San Antoniu neustavljiv. FOTO: Reuters

Houston je imel tokrat nekaj lažje delo, saj so v ekipi San Antonia manjkali Tim Duncan, Manu Ginobili in Marco Belinelli. Zmagovalec je bil praktično znan po treh četrtinah, ko so gostitelji vodili z 81:55, v zadnjem delu pa je zasedba San Antonia poraz nekoliko ublažila. Kar 32 točk in 16 skokov je pri zmagovalcih zabeležil Dwight Howard, pri poražencih je bil z 18 koši najbolj pri metu Cory Joseph.

Howard je tokrat dobro izkoristil tudi prostor pod obročem. "Ogledali smo si posnetke tekmeca in mu določili vlogo. Howard je bil odličen pri vseh visokih podajah. A za nas je pomembno, da ujame svoj ritem in dobro igra, ne glede na to, kdo mu na igrišču stoji nasproti. Važno je, da zadeva za našo ekipo," je po tekmi povedal trener Houstona Kevin McHale.

V Portlandu je izstopal LaMarcus Aldridge z 20 točkami in sedmimi skoki, le dva koša manj je dosegel Damian Lillard, Pri Teksačanih pa je bil še enkrat več najbolj učinkovit Nemec Dirk Nowitzki s 17 točkami. Tudi ta tekma se je odločila v tretji četrtini, ko je Dallas zapravil vodstvo štirih točk iz prvega polčasa, gostitelji pa so ta del igre dobili kar s 35:18. V zadnjem delu je Portland vodstvo še povečal.