Izjemni Dončić in odlična obramba dovolj za novo zmago Dallasa

Dallas, 22. 03. 2024 04.56 |

Košarkarji Dallasa so na domačem parketu American Airlines Centra brez večjih težav prišli še do svoje tretje zaporedne zmage in se tako povsem približali prvemu cilju. To je neposredna uvrstitev v končnico, kar prinaša najmanj šesto mesto v posamični konferenci. Tokrat je pred teksaško franšizo orožje položilo moštvo Utaha, ki je v napadu zmoglo vsega 97 točk (113:97). Najboljši posameznik v vrstah Dallasa je bil vnovič Luka Dončić, ki je 34 točkam dodal še devet skokov in osem podaj.

Razen prve četrtine, v kateri so se Jazzi uspeli enakovredno kosati z Dallasom – nenazadnje so gostje tudi dobili uvodni del igre z minimalno prednostjo (26:27) –, je bilo vse ostalo na strani domačih, ki so tako prišli do svoje tretje zaporedne zmage, ki jih je močno približala želenemu vsaj šestemu mestu v zahodni konferenci, ki še vodi neposredno v izločilne boje najmočnejše košarkarske lige na svetu.

Za nov uspeh Teksašanov je bil odločilen odličen začetek druge četrtine z delnim izidom 9:0. Glede na rezultatski potek dvoboja si je domači strateg Jason Kidd upal bolj enakomerno porazdeliti minutažo, kar je botrovalo ohranjanju visokega ritma igre, ki mu Utah preprosto ni mogel slediti. Druga četrtina je tako minila povsem v znamenju Dallasa, ki je na glavni odmor odšel s prednostjo 11 točk (53:42).

Vstop v drugi polčas oziroma tretjo četrtino je bil od Dallasa še bolj udaren. Odlična obramba in znova razigrani Luka Dončić v navezi s Kyriejem Irvingom (16 točk) in Danielom Gaffordom, ki se je tokrat ustavil pri 24 točkah, so povsem zasenčili razglašene gostujoče košarkarje, ki so pri zaostanku 19 točk več kot očitno že sredi tretjega dela tekme vrgli puško v koruzo. Dallas je v zadnjo četrtino krenil s prednostjo zgolj 10 točk, kar pa ni odražalo realnega stanja na parketu.

Mavsi so si v zadnjih 12 minutah obračuna pred domačimi navijači dali duška, saj so z 18 uspešno izvedenimi zabijanji dosegli klubski rekord na eni tekmi. To je dodobra ogrelo dlani zadovoljnega občinstva, ki je tako ob stoječih ovacijah pospremilo še eno zaporedno zmago svojih ljubljencev v boju za neposredno uvrstitev v končnico. Pri gostih je najbolj izstopal odlični finski reprezentant Lauri Markkanen z 21 točkami.