Cleveland, Boston, New Orleans, Oklahoma, Dallas, Indiana, Los Angeles, 19. 11. 2016 07.38 |

Aktualni prvaki severnoameriške košarkarske lige NBA Cleveland Cavaliers so pred domačimi navijači zanesljivo premagali Detroit Pistons (104:81), za katere je Beno Udrih v 17 minutah prispeval šest točk. Russell Westbrook je ob zmagi Oklahome nad Brookylnom znova dosegel trojni dvojček. Zmage so se veselili tudi pri Golden Statu in San Antoniu.

Takole je LeBron James prodiral mimo Bena Udriha.
Takole je LeBron James prodiral mimo Bena Udriha. FOTO: Kanal A

Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Detroit Pistons je v noči na soboto v gosteh izgubilo proti Cleveland Cavaliers z 81:104. Beno Udrih je za Detroit v 17 minutah šest točk, tri podaje in dva skoka. Prvi strelec Detroita je bil Jon Leuer s 15 točkami, pri Clevelandu jih je Kyrie Irving dosegel 25. MVP finala z lanske sezone LeBron James je ob zmagi konjenikov dosegel 21 točk, Kevin Love pa jih je dodal 12 in 13 skokov Vsi trije člani t.i, velike trojice Clevelanda so tako dosegli dvomestno število točk, kot edini v svojem moštvu, ki je Detroitu zadalo še sedmi poraz na osmih tekmah v letošnji sezoni. Povsem drugače igrajo 'bati' na domačem igrišču, kjer v letošnji sezoni še ne poznajo poraza in se lahko s tem podatkom pohvalijo, kot edini moštvo v celotni ligi NBA. "Brez dvoma smo odigrali najboljšo tekmo letos," je po zmagi dejal James, trener gostov Stan Van Gundy pa je dodal: "Razbili so nas. V vseh prvinah igre so bili boljši. Vse so naredili boljše. Res smo bili slabi. Njihovi fantje so igrali zelo zavzeto in čvrsto. Tudi mi moramo najti fante, ki bodo znali odigrati čvrsto tekmo."

Charlotte Hornets so s 100:96 premagali Atlanta Hawks, košarkarji Indiane, ki so v sredo pripravili presenečenje in premagali Cleveland Cavaliers, pa so tokrat v domači dvorani s 96:116 klonili proti Phoenix Suns. V Bostonu so domači Celtics z 88:104 klonili proti Golden State Warriors, pri katerih je blestel Kevin Durant, ki si ga je Boston pred sezono na vso moč prizadeval privabiti v svoje vrste, a je bil neuspešen. Zato so mu domači navijači žvižgali vso tekmo, a to ga ni niti malo spravilo iz tira. Tekmo je končal pri 23 točkah, desetih skokih in sedmih podajah. San Antonio Spurs so gostovali v Staples Centru pri Los Angeles Lakers in zmagali s 116:107. Kawhi Leonard in LaMarcus Aldridge sta vsak k zmagi prispevala po 23 točk, ostroge pa imajo ob treh porazih zdaj deset zmag. V New Orleansu domači Pelicans niso imeli večjih težav s Portland Trail Blazers, saj so zmagali s 113:101, blestel je Anthony Davis, ki je dosegel 38 točk, pelikani pa so prišli komaj do tretje zmage to sezono. Dallas Mavericks so brez poškodovanega prvega zvezdnika Dirka Nowitzkija doživeli nov poraz; tokrat so s 64:80 klonili proti Memphis Grizzlies ter nadaljujejo najslabši uvod v sezono v 18 letih, vse od 1998/99. Letos so namreč ob le dveh zmagah nanizali kar devet porazov. Denver Nuggets so po podaljšku v domači dvorani s 111:113 klonili proti Toronto Raptors, Sacramento Kings pa s 115:121 proti Los Angeles Clippers.

Do druge zaporedne zmage pred domačimi navijači pa so prišli košarkarji Oklahoma City Thunder, ki so z 125-105 premagali ekipo Brooklyn Nets. Po prvi četrtini sicer ni nič kazalo na gladko zmago domačinov, saj so bili gostje iz vzhodne obale ZDA izjemno razpoloženi in so gostiteljem samo v prvi četrtini nasuli 40 točk in so izza črte treh točk metali kar 80 odstotno, saj so zadeli prvih osem od desetih poizkusov. Nato se je Thunder nekoliko bolj osredotočil na obrambo in nosilci igre so prevzeli vajeti igre v svoje roke in tok srečanja se je obrnil v njihov prid. "Postavljanje na igrišču in naša agresija sta bila ključna dejavnika v zadnjih treh četrtinah in s tem sem bil zelo zadovoljen," je po zmagi svojih varovanec po srečanju priznal trener Oklahome Billy Donovan. Znova je majici 'groma' blestel prvi zvezdnik moštva Russell Westbrook, ki je dosegel svoj četrti trojni dvojček v letošnji sezoni. Ob zmagi je prispeval 30 točk, 11 skokov in 13 asistenc. "V zgodnji fazi tekme so veliko zadevali. Nato smo preobrnili potek srečanja v našo korist z izjemnim ekipnim delom. Začeli smo jim oteževati mete in jih kaznovali s hitrimi protinapadi," je po tekmi priznal prvi junak srečanja Westbrook.

Russell Westbrook je bil znova neustavljiv.