Jokić in druščina po porazu v Dallasu nazaj na zmagovito pot

Minnesota , 20. 03. 2024 11.33 |

Simon Valant
0

Dvoboj druge in tretje ekipe zahodnega dela NBA, ki ste ga lahko spremljali na VOYO, je pripadel Nikoli Jokiću in druščini, ki se po porazu z Dallasom (107:105) vračajo nazaj na zmagovito pot. Jokić je ob zmagi nad zdesetkano Minnesoto s 115:112 prispeval 35 točk in 16 skokov.

Trener Minnesote Chris Finch ima v zadnjem obdobju precejšnje težave na položaju petice oziroma štirice. Karl-Anthony Towns bo namreč po operaciji kolena odsoten dlje časa, tretjo zaporedno tekmo je izpustil Rudy Gobert, na seznamu pa se jima je pridružil še Naz Reid, ki se je poškodoval ob zmagi nad Utah Jazzom.

Za dvakratnega MVP-ja lige Nikolo Jokića sta tako v obrambi skrbela Kyle Anderson in Luka Garza, ki jima je Srb nasul 35 točk ter temu dodal še 16 skokov. Razpoložen je bil tudi Michael Porter Jr., ki je v zadnji četrtini dosegel 13 od svojih 26 točk.

Statistika Nikola Jokić
Statistika Nikola Jokić FOTO: AP

Denver je pred odhodom na odmor nasprotniku ušel na 18 točk (46:64), toda sledil je preobrat domačih, ki so na krilih Anthonyja Edwardsa sedem minut pred koncem tekme celo povedli (93:89). Vendarle so bili v zaključku tekme bolj zbrani Nuggetsi, ki so na koncu slavili s 112:115.

Met za podaljšek je s črte za tri točke zapravil 22-letni Edwards, sicer najbolj razpoložen posameznik Minnesote, ki je še na četrti tekmi zapored presegel mejo 30 točk.

Anthony Edwards je na tekmi z Denverjem dosegel 30 točk ter po osem podaj in skokov. FOTO: AP

Aktualni prvaki lige NBA imajo tako sedaj na drugem mestu zmago več od tretje Minnesote, vrh zahodne konference pa še naprej zaseda Oklahoma.