Konec za branilke naslova: Srbkinje po odrešilni zmagi nad Slovenijo brez četrtfinala

Praga, Hradec Kralove, 20. 06. 2017 20.38 |

Košarkarice Latvije so v odločilni tekmi za uvrstitev v četrtfinale EP v košarki premagale Srbkinje, ki so bile v ponedeljek usodne za slovensko izbrano vrsto (70:75). Branilke naslova se tako hitro poslavljajo od češkega prvenstva, ki ga bodo naljevale še Slovaška, Grčija in Italija.

Anete Steinberga je bila junakinja dvoboja in nato takole slavila s soigralci.
Anete Steinberga je bila junakinja dvoboja in nato takole slavila s soigralci. FOTO: Fiba

Srbske košarkarice so odločilno tekmo za uvrstitev v četrtfinale evropskega prvenstva v košarki začele podobno neprepričljivo kot ponedeljkovo s Slovenijo. Varovanke Stevana Karadžića so se na zadnji tekmi skupinskega dela uspele pobrati po slabem začetku turnirja in na koncu suvereno odpravile slovenske nasprotnice, ki so se z grenkim priokusom poslovile od turnirja na Češkem. Toda branilke naslova so že dan kasneje morale odigrati ključno tekmo z Latvijkami, ki so jim že v prvi četrtini pobegnile na visoko razliko (24:12). Srbkinje so se do polčasa vrnile in znižale zaostanek na vsega dve točki, v napeti zadnji četrtini pa so Latvijke po zaslugi prve strelke Anete Steinberge (18 točk) vseeno pokazale preveč za Tamaro Radočaj (14) in soigralke ter se tako razveselile uvrstitve v četrtfinale, kjer jih čaka Španija. Na drugi torkovi tekmi so Slovakinje visoko ugnale Ukrajino (82:68) in si priigrale zmenek s Francozinjami. Nasprotnice so kot zadnje dobile Belgijke in Turkinje. Prve se bodo za polfinalno vozovnico pomerile z Italijankami, ki so na tekmi z izjemno malo koši za točko ugnale Madžarke (49:48), medtem ko je Grčija, ki so jo slovenske košarkarice v skupini premagale, premagala Rusijo (58:62) in pripravila vedno zanimiv sosedski dvoboj s Turkinjami v boju za polfinale.