Košarkarji Olimpije presenetili z zmago v Bilbau

Bilbao, 04. 11. 2015 20.42 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 4. krogu evropskega pokala premagali Bilbao s 83:80. Najboljša strelca pri Ljubljančanih sta bila Zach Wright z 18 točkami in Saša Zagorac, ki jih je dosegel 17.

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili drugo zmago v evropski ligi in tako postavili osnovne temelje za uvrstitev v drugi del tekmovanja. Na vročem španskem parketu v Bilbau so zmagali s 83:80. Za Ljubljančane je to druga zmaga v evropskem pokalu, v naslednjem krogu prihodnjo sredo pa bodo v Stožicah gostili nemški Oldenburg.

Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so do zmage prišli povsem zasluženo, saj so bili skozi vso tekmo enakovreden tekmec, v odločilnih zadnjih minutah pa so pokazali veliko mero zrelosti in zbranosti. Domačini so slabi dve minuti pred koncem izenačili na 76:76, Saša Zagorac (17 točk, 3 skoke), Zach Wright (18, 10 skokov, 5 podaj, indeks 36) in Blaž Mahkovic (11) pa so v zadnji minuti ohranili mirno kri s črte prostih metov in tekmo pripeljali do srečnega konca. Union Olimpijo pred naslednjim izzivom v evropskem pokalu čaka v nedeljo, 8. novembra, slovenski derbi v ligi Aba z Tajfunom v Celju.