V Kaunasu padla Nova Zelandija

Kaunas, 16. 08. 2014 16.51 |

Slovenska košarkarska reprezentanca je na prvem obračunu prijateljskega turnirja v Kaunasu, vknjižila prvo zmago. Četa Jureta Zdovca je z 80:74 ugnala Novo Zelandijo.

Slovenska košarkarska reprezentanca se je hitro privadila na razmere v Kaunasu in dočakala dan, ko ji je na poti do zmage na prijateljskem turnirju lahko pomagal tudi prvi zvezdnik Goran Dragić. "Radoveden sem, kako bo vse skupaj izgledalo z Gogijem," je pred odhodom v Litvo poudaril selektor Jure Zdovc, ki ga je že v prvi četrtini poslal na parket. In prav Gogi je dosegel koš ob koncu prve četrtine, ki so jo junaki proti Novi Zelandiji dobili s 14:13. Nadaljevanje je bilo v znamenju slovenskih tekmecev. Stekel jim je met, dobro so zaigrali v obrambi in imeli ob odmoru lepo prednost (37:27).

Zoran Dragić
Zoran Dragić FOTO: Damjan Žibert

A Zdovc je svojim izbrancem v slačilnici očitno povedal nekaj krepkih, saj so ob vrnitvi na parket zaigrali veliko bolje, bili odločenjši v obrambi, v napadu pa so z raznovsrtno igro lovili in kasneje ujeli tekmeca. Tik pred sklepnim delom obračuna pa so spet vodili (50:46). Zasedba Nove Zelandije pa ni popuščala. Šest minut pred iztekom igralnega časa so vodili z 61:59, Slovenci pa so v zadnjih štirih minutah zaigrali nekoliko bolje.

Najprej povedli s 66:65, sledila pa je še trojka starejšega od bratov Dragić. A če je kazalo, da so Slovenci zlomili odpor tekmeca, je zasedba Nove Zelandije hitro dosegla štiri zaporedne točke in dve minuti pred iztekom igralnega časa je bil izid spet poravnan 69:69. A sledili so spet trenutki slovenske zasedbe, ki je zmagala z 80:74. Najboljša strelca pri Sloveniji sta bila brata Dragić. Starejši Goran je dosegel 18 točk, mlajši Zoran pa 13.